Նիկոլ Փաշինյանն ու  Ջեյմս Օ-Բրայենը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարության պատժամիջոցների համակարգման գրասենյակի ղեկավար Ջեյմս Օ-Բրայենի գլխավորած պատվիրակությանը, հայտնում են կառավարությունից։
«Վարչապետը գոհունակություն է հայտնել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացման դինամիկ բնույթից և ընդգծել ԱՄՆ վարչակազմի աջակցությունը՝ մեր երկրում ժողովրդավարական բարեփոխումների առաջմղման գործում:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանում և միջազգային ասպարեզում տեղի ունեցող գործընթացներին, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցերի:
Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, հայ-ադրբեջանական սահմանին և ԼՂ-ի հետ շփման գծում Ադրբեջանի սադրիչ և ագրեսիվ գործողություններին, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման բանակցությունների ընթացքին, ինչպես նաև հայ-թուրքական գործընթացին վերաբերող հարցեր»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Никол Пашинян и Джеймс О’Брайен обсудили происходящие в регионе и на международной арене процессы
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с руководителем Офиса государственного департамента США по координации санкций Джеймсом О’Брайеном, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Премьер-министр выразил удовлетворение динамичным развитием армяно-американских отношений и подчеркнул поддержку администрации США в продвижении демократических реформ в нашей стране.
Собеседники коснулись происходящих в регионе и на международной арене процессов, а также представляющих взаимный интерес различных вопросов.
Были обсуждены вопросы, связанные с гуманитарным кризисом в Нагорном Карабахе вследствие незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора, провокационными и агрессивными действиями Азербайджана на армяно-азербайджанской границе и на линии соприкосновения с Нагорным Карабахом, ходом переговоров по урегулированию отношений между Арменией и Азербайджаном, а также армяно-турецким процессом.