Ադրբեջանի նպատակն է տոտալ շրջափակման պայմաններում թույլ չտալ, որ մարդիկ ներքին ռեսուրսների հաշվին պարենային անվտանգության նվազագույն խնդիրներ լուծեն
30/06/2023 10:43
Ադրբեջանն Արցախում էթնիկ զտումներ իրականացնելու և բլոկադայի ազդեցությանն առավել ծանր բնույթ հաղորդելու նպատակով անընդհատ կրակի տակ է պահում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող արցախցիներին, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ադրբեջանի առաջնային նպատակն է տոտալ շրջափակման պայմաններում թույլ չտալ, որպեսզի մարդիկ ներքին ռեսուրսների հաշվին պարենային անվտանգության նվազագույն խնդիրներ լուծեն:
Ադրբեջանին նյարդայնացնում է, որ իր՝ մարդկության նկատմամբ իրականացվող ծանր հանցագործությունը նախապես կանխատեսված արդյունքը չի տալիս և փորձում է իր անբարոյական գործողությունների ցանկն ընդլայնել», - նշել է նա:

Цель Азербайджана – не позволить, чтобы люди в условиях тотальной блокады решали минимальные задачи продовольственной безопасности
30/06/2023 12:25
Азербайджан с целью проведения этнических чисток в Арцахе и придания влиянию блокады более тяжелого характера постоянно держит под обстрелом арцахцев, проводящих сельскохозяйственные работы, написал на своей странице в Facebook секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Первичная цель Азербайджана – в условиях тотальной блокады не позволить, чтобы люди за счет внутренних ресурсов решали хотя бы минимальные задачи продовольственной безопасности.
Азербайджан нервирует, что осуществляемые им против человечности тяжелые преступления не дают заранее запланированных результатов и он пытается расширить список своих безнравственных действий», - отметил он.