Ադրբեջանի հետ տարվող բանակցություններում հայկական շահը որևէ ձևով ներկայացված չէ, օրակարգում ադրբեջանական պահանջներն են. Աբրահամյան
Բերանները փրփուր առած հայտարարում են, թե Վաշինգտոնում բանակցային գործընթացի որոշ հարցերի շուրջ առաջընթաց է եղել, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ո՞րն է առաջընթացը՝ որ Արցախ պարենամթերք, վառելիք, առհասարակ, նույնիսկ առաջին անհրաժեշտության ապրանքատեսակ չի մտնու՞մ. շարժը գրեթե ամբողջությամբ կանգնած է:
Ադրբեջանի հետ տարվող բանակցություններում հայկական շահը որևէ ձևով ներկայացված չէ, օրակարգում ադրբեջանական պահանջներն են, ըստ այդմ` որևէ լավ սպասում չի կարող լինել» , - գրել է Աբրահամյանը։

Тигран Абрамян: На переговорах с Азербайджаном армянские интересы не представлены, на повестке – азербайджанские требования
С пеной у рта заявляют, якобы в Вашингтоне достигнут прогресс по некоторым вопросам переговорного процесса, написал на своей странице в Facebook секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«В чем прогресс? В том, что в Арцах вообще не поступает продовольствие, топливо, даже предметов первой необходимости? Передвижение почти полностью парализовано.
На переговорах с Азербайджаном армянские интересы каким-либо образом не представлены, на повестке дня – азербайджанские требования, соответственно, позитивных ожиданий быть не может», - отметил Абрамян.