Իշխան Սաղաթելյանը Եվրոպայում է․ հանդիպումների օրակարգում են ադրբեջանական ագրեսիան, Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակը
01/07/2023 15:16
ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Եվրոպայում։ Այդ մասին հայտնում են ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի հանրային կապերի գրասենյակից։
Նիդերլանդներում հայ համայնքի հետ հանրային  հանդիպումներից հետո հուլիսի 3-5-ը Սաղաթելյանն աշխատանքները շարունակելու է Բելգիայում։
Հանդիպումներ են նախատեսված ՀՅ Դաշնակցության գործընկեր համաեվրոպական կուսակցության՝ Եվրոպայի սոցիալիստների կուսակցության ղեկավարության, Եվրոպական խորհրդարանի գրեթե բոլոր քաղաքական խմբերը ներկայացնող խորհրդարանականների և Բելգիայում Արցախի հետ ֆրանսախոս բարեկամության խմբի անդամների հետ։
Հանդիպումների հիմնական օրակարգը ներառում է Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակի, Հայաստանի և  Արցախի Հանրապետությունների նկատմամբ ադրբեջանական շարունակական ագրեսիայի, Հայաստանի շուրջ ստեղծված արտաքին քաղաքական և անվտանգային իրավիճակի ու մարտահրավերների, ինչպես նաև միջկուսակցական հարաբերությունների զարգացման վերաբերյալ հարցեր:

Ишхан Сагателян находится с рабочим визитом в Европе: в повестке встреч –азербайджанская агрессия, ситуация в Арцахе
01/07/2023 16:25
Представитель Высшего органа АРФД, депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Ишхан Сагателян находится с рабочим визитом в Европе. Об этом сообщает пресс-служа Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн».
После встреч с армянской общиной в Нидерландах Ишхан Сагателян с 3 по 5 июля продолжит работы в Брюсселе.
Предусмотрены встречи с руководством Партии европейских социалистов – общеевропейской политической партии- партнера АРФ «Дашнакцутюн», с представляющими почти все политические группы парламентариями Европейского парламента, а также членами Франкоязычной группы дружбы с Арцахом в Бельгии.
Основная повестка встреч включает вопросы, касающиеся создавшейся вокруг Арцаха ситуации, продолжающейся агрессии Азербайджана в отношении Армении и Республики Арцах, внешнеполитической ситуации, обстановки безопасности и стоящих перед Арменией угроз, а также развития межпартийных отношений.