ԲԴԽ-ն մի խումբ դատավորների լիազորությունները դադարեցրեց
ԲԴԽ-ն քննելով Արդարադատության նախարարի պարտականությունները կատարող Լևոն Բալյանի՝ Սնանկության դատարանի դատավոր Սամվել Թադևոսյանին, Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր Աստղիկ Խառատյանին, Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական  պալատի դատավորներ  Արտակ Բարսեղյանին և Տիգրան Պետրոսյանին կարգապահական պատասխանատվության վերաբերյալ միջնորդությունը, որոշել է՝ Սնանկության դատարանի դատավոր Սամվել Թադևոսյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու վարույթը կարճել՝ հաշվի առնելով այն, որ վերջինիս լիազորություններն արդեն իսկ դադարեցված են։
Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր Աստղիկ Խառատյանին, Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական  պալատի դատավորներ՝  Արտակ Բարսեղյանին և Տիգրան Պետրոսյանին կարգապահապական պատասխանատվության ենթարկելու միջնորդությունը բավարարվեց։
«Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր Աստղիկ Խառատյանի, Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական  պալատի դատավորներ՝  Արտակ Բարսեղյանի և Տիգրան Պետրոսյանի լիազորություններն էական, կարգապահական խախտման հիմքով դադարեցնել։ Որոշումն ուժի մեջ է մտնում որոշման պահից և վերջնական է։ Միաժամանակ Խորհուրդը տեղեկացնում է, որ դատավոր Արշակ Վարդանյանն ունի հատուկ կարծիք»,-հայտարարեց ԲԴԽ նախագահ Կարեն Անդրեասյանը։

Высший судебный совет прекратил полномочия трех судей
Высший судебный совет Армении, рассмотрев ходатайства о привлечении к дисциплинарной ответственности судьи суда по делам о банкротстве Самвела Тадевосяна, судьи Апелляционного гражданского суда Астхик Харатян, судей гражданской палаты Кассационного суда Артака Барсегяна и Тиграна Петросяна, принял решение прекратить производство о привлечении к дисциплинарной ответственности Самвела Тадевосяна, учитывая, что полномочия последнего уже прекращены.
Ходатайства о привлечении к дисциплинарной ответственности судьи Апелляционного гражданского суда Астхик Харатян, судей гражданской палаты Кассационного суда Артака Барсегяна и Тиграна Петросяна удовлетворены, их полномочия прекращены.
«Решение вступает в силу с момента принятия и является окончательным. Одновременно совет сообщает, что судья Аршак Варданян представил особое мнение», - заявил председатель ВСС Карен Андреасян.