Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ Բելառուսի անկախության օրվա առթիվ
03/07/2023 13:37
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ այդ երկրի անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս և ջերմ մաղթանքներս Բելառուսի Հանրապետության անկախության օրվա առթիվ։
Անկախության տարիների ընթացքում Բելառուսը զգալի հաջողությունների է հասել սոցիալ-տնտեսական, գիտա-տեխնիկական և բազմաթիվ այլ ոլորտներում։
Վստահ եմ, որ բարեկամ ժողովուրդների միջև փոխըմբռնման և փոխադարձ հարգանքի բարի ավանդույթների վրա հիմնված փոխշահավետ համագործակցության հետագա ամրապնդման և խորացման ուղղությամբ Հայաստանի և Բելառուսի համակարգված ջանքերն ամբողջությամբ համապատասխանում են մեր երկրների շահերին:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Ալեքսանդր Գրիգորիի,
քաջառողջություն և հետագա հաջողություններ, իսկ Բելառուսի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և բարգավաճում»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Александру Лукашенко по случаю Дня независимости Беларуси
03/07/2023 15:03
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Беларусь Александру Лукашенко по случаю Дня независимости страны, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Уважаемый Александр Григорьевич
Примите мои искренние поздравления и теплые пожелания по случаю государственного праздника – Дня Независимости Республики Беларусь․
За годы независимости Беларусь достигла значительных успехов в социально-экономической, научно-технической и многих других областях.
Уверен, что координированные усилия Армении и Беларуси по дальнейшему наращиванию и углублению взаимовыгодного сотрудничества, основанного на добрых традициях взаимопонимания и взаимоуважения дружественных народов, всецело исходят из интересов наших стран․
Пользуясь случаем, желаю Вам, уважаемый Александр Григорьевич, доброго здоровья и дальнейших успехов, а дружественному народу Беларуси – благополучия и процветания», - говорится в послании.