Սումգայիթում շարունակվում է առևանգված երկու հայ զինծառայողների դատը
Սումգայիթի ծանր հանցագործությունների դատարանում այսօր շարունակվում է Շիկահողի դիրքերից առևանգված երկու հայ զինծառայողների դատավարությունը, գրում է «Ազատությունը»։
Դատարանում կրկին ընթերցվել են մեղադրյալների իրավունքներն ու պարտականությունները։
Հարություն Հովագիմյանն ու Կարեն Ղազարյանը մեղադրվում են Ադրբեջանի պետական սահմանը խախտելու և ծանր հանցագործություններ կատարելու մեջ:
Հայկական կողմի հաղորդմամբ, նախնական տվյալներով՝ ադրբեջանական զինված խումբը մայիսի 26-ին հատել է Հայաստանի սահմանը և առևանգել զինծառայողներին: Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի հատելու և երկու զինծառայողի առևանգելու դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել:

В Сумгаите продолжается суд над двумя похищенными армянскими военнослужащими
Сегодня в Сумгаитском суде по тяжким преступлениям продолжается судебный процесс над армянскими военнослужащими, которые были похищены с территории близ села Шикаох Сюникской области, сообщает Радио «Азатутюн».
В суде были вновь зачитаны права и обязанности обвиняемых.
Арутюн Овакимян и Карен Казарян обвиняются в пресечении государственной границы Азербайджана и совершении тяжких преступлений.
Как сообщал СК Армении, 26 мая азербайджанская вооруженная группа пересекла границу Армении и похитила военнослужащих. По факту незаконного пересечения военнослужащими ВС Азербайджана государственной границы Республики Армения и похищения двух военнослужащих возбуждено уголовное производство.