Արմեն Աշոտյանը քաղբանտարկյալ է, նրան մեկուսացրել են՝ վախերից ելնելով․ Սերժ Սարգսյան
Արմեն Աշոտյանը քաղբանտարկյալ է, Արմեն Աշոտյանին ուղղակի մեկուսացրել են՝ ինչ-որ վախերից ելնելով, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Նա ընդգծեց՝ ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանին մեկուսացրել են ոչ միայն Արցախի հետ կապված հարցերից, գործընթացներից, այլև ներքաղաքական իրավիճակից հեռու պահելու նպատակով։
«Նաև միջազգային մեր գործընկերների հետ հարաբերություններից մեկուսացնելու նպատակով։ Շատ ակնհայտ է։ Նայեք, տեսեք՝ տարբեր հարցումներ են հրապարակվում, տեսեք՝ մարդկանց մեծ մասն ինչ է մտածում այդ առիթով։ Այստեղ կասկածելու ոչինչ չկա բացարձակապես։ Չկա կասկածելու ոչինչ։
Երբ 4 տարվա քրեական գործը սառեցնում են, նույն Արմեն Աշոտյանին չեն հարցաքննում, հետո ինչ-որ մտացածին բան են հորինում՝ իբր խափանման միջոցի պայմանները խախտելու մասին, ապա փոխում են խափանման միջոցն ու Արմեն Աշոտյանին մեկուսացնումեն, ակնհայտ է, չէ՞, որ այդ ամենը շինծու է»,- ասաց Սերժ Սարգսյանը։

Серж Саргсян: Армен Ашотян – политзаключенный, его изолировали из-за определенных страхов
Армен Ашотян – политзаключенный, его изолировали исходя из-за каких-то страхов, заявил сегодня в беседе с журналистами третий президент Армении, председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян.
Он подчеркнул, что заместителя председателя РПА Армена Ашотяна изолировали не только от вопросов, связанных с Арцахом, но и в целом, чтобы держать подальше от внутриполитических.
«А также изолировать от отношений с нашими международными партнерами. Это просто очевидно. Публикуются различные опросы, посмотрите, что об этом думает большинство людей. Здесь абсолютно нет повода для сомнений. Ничего сомнительного нет.
Когда ″замораживают″ уголовное дело 4-х летней давности, не допрашивают того же Армена Ашотяна, а потом что-то придумывают, якобы нарушены условия меры пресечения, меняют меру пресечения и изолируют Армена Ашотяна, то очевидно, что все сфабриковано», - сказал Серж Саргсян.