Մարտունիում հարձակվել են Նաիրի Հոխիկյանի վրա
Քիչ առաջ Մարտունիում մի խումբ տղամարդիկ «ՀայաՔվեի» ստորագրահավաքի վայրի մոտակայքում սադրել և քաշքշել են լրագրող Նաիրի Հոխիկյանին, ով Մարտունու «ՀայաՔվե» նախաձեռնության համակարգողն է:
Նաիրի Հոխիկյանը «Հրապարակի» հետ զրույցում նշել է, որ մի քանի տարեց տղամարդ ստորագրահավաքի վայրից քիչ հեռու կանգնած են եղել և ուղղորդել են մարդկանց, բանը հասել է նրան, որ ստորագրություն տված քաղաքացիներն ուղղորդման և սպառնալիքների արդյունքում վերադարձել են ընտրատեղամաս և պահանջել, որ չեղարկեն իրենց ստորագրությունը.
«Այդ մարդիկ ուղղորդում են քաղաքացիներին, անգամ ասում են, որ «ՀայաՔվեն» Եհովայի վկաների կողմից է կազմակերպվել, որպեսզի մարդիկ հիասթափություն ապրեն և հրաժարվեն նախաձեռնությունից: Ասում են, որ այս նախաձեռնությունը քոչարյանականների նախաձեռնությունն է ու այսպես շարունակ», - ասել է նա:
Լրագրողի խոսքով` այդ տղամարդիկ ամեն կերպ փորձել են սադրել անգամ նախաձեռնության կին աշխատակիցներին. «Մոտենում են, թղթեր պատռում և ամեն հնարավոր ձևով սադրում»։
Հոխիկյանն ասել է, որ դիմել է ոստիկաններին, սակայն այդ տղամարդիկ դեռևս շարունակում են մնալ տեղամասի մոտակայքում. «Եթե նման դեպք նորից կրկնվի, ստիպված պետք է հաղորդում ներկայացնեմ հանցագործության մասին: Մարտունի քաղաքում վախի մթնոլորտ է»։

В Мартуни совершено нападение на Наири Охикяна
Немногим ранее в Мартуни, недалеко от места сбора подписей инициативы «Айакве», группа мужчин устроила провокацию и потасовку с журналистом Наири Охикяном, который является координатором инициативы «Айакве» в Мартуни.
В беседе с «Грапарак» Наири Охикян отметил, что несколько пожилых мужчин стояли невдалеке от места сбора подписей и направляли людей, дело дошло до того, что подписавшие люди в результате угроз и указаний вернулись на избирательный участок и потребовали аннулировать их подписи.
«Эти люди направляли граждан, даже говорили, что «Айакве» организован сектой «Свидетели Иеговы», чтобы люди разочаровались и отказались участвовать в сборе подписей. Они говорят, что эта инициатива является инициативой кочаряновских и так далее», - сказал Охикян.
По словам журналиста, эти мужчины любым способом пытались спровоцировать даже женщин-сотрудников инициативы «Айакве»: «Подходили, рвали бумаги и провоцировали любым способом».
Охикян сказал, что обратился к полицейским, однако эти мужчины все еще продолжают оставаться поблизости: «Если такой случай снова повторится, то мы вынуждены будет представить сообщение о преступлении. В городе Мартуни царит атмосфера страха».