Ադրբեջանի ստահոդ հայտարարությունները հետապնդում են հրադադարի պարբերական խախտումներն արդարացնելու նպատակ․ Արցախի ՊԲ
11/07/2023 16:47
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե ՊԲ ստորաբաժանումները հուլիսի 11-ին` ժամը 10:05-ից ժամը 14։55-ն ընկած ժամանակահատվածում ամրաշինական աշխատանքներ են կատարել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի, Քարվաճառի և Քարվաճառի շրջաններում, որոնք իբրև թե կասեցվել են հիշյալ շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից, հերթական ապատեղեկատվությունն է, հայտնում է Արցախի պաշտպանության նախարարությունը։
«Ադրբեջանի ՊՆ ստահոդ հայտարարություններն ակնհայտորեն հետապնդում են սեփական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի պարբերական խախտումներն արդարացնելու նպատակ»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Ложные заявления Азербайджана преследуют цель оправдать периодические нарушения режима прекращения огня – Минобороны Арцаха
11/07/2023 17:20
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, будто подразделения Армии обороны 11 июля с 10:05 по 15:55 проводили инженерно-укрепительные работы в районах в Аскеранском и Карвачарском районах Республики Арцах, которые якобы были пресечены азербайджанскими подразделениями, дислоцированными на оккупированных территориях указанных районов, является очередной дезинформацией. Об этом сообщает министерство обороны Республики Арцах.
«Ложные заявления Минобороны Азербайджана явно преследуют цель оправдать регулярные нарушения режима прекращения огня азербайджанскими подразделениями», - отмечается в сообщении.