Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայությունը կրկին արգելափակել է Լաչինի միջանցքը՝ դա բացատրելով ԿԽՄԿ մեքենաներում «մաքսանենգ» ապրանքի հայտնաբերմամբ
11/07/2023 10:55
«Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեին (ԿԽՄԿ) պատկանող մեքենաների միջոցով Լաչինի սահմանային անցակետով մաքսանենգության փաստերի հետ կապված՝ այդ անցակետի գործունեությունը ժամանակավորապես դադարեցվել է», - հայտնում է Ադրբեջանի պետական ​​սահմանային ծառայությունը։
Նշվում է, որ հայտնաբերվել է 15 չհայտարարագրված բջջային հեռախոս, 115 չհայտարարագրված բջջային հեռախոսի էկրան, բջջային հեռախոսի 120 սնուցման սարք, 848 տուփ ծխախոտ, 320 լիտր բենզին։

Погранслужба Азербайджана вновь перекрыла Лачинский коридор, объясняя это обнаружением «контрабанды» в автомобилях МККК
11/07/2023 10:46
«В связи с фактами контрабанды через погранично-пропускной пункт «Лачин» посредством транспортных средств, принадлежащих Международному комитету красного креста (МККК), деятельность данного пункта пропуска временно приостановлена», сообщила Государственная пограничная служба Азербайджана.
Отмечается, что обнаружено 15 незадекларированных мобильных телефонов, 115 незадекларированных экранов мобильных телефонов, 10 плат мобильных телефонов, 120 блоков питания для мобильных телефонов, 848 пачек сигарет, 320 литров бензина.