Ադրբեջանական ստորաբաժանումները հրաձգային զենքից կրակ են բացել Սարուշենի դաշտերում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող կոմբայնի ուղղությամբ. ՊԲ
11/07/2023 10:22
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հուլիսի 10-ին բազմիցս խախտել են հրադադարը՝ կրակ բացելով Արցախի Հանրապետության Ասկերանի և Մարտունու շրջանների օկուպացված տարածքներում  տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է, հայտնում են Արցախի պաշտպանության բանակից։
«Կեղծ է նաև Ադրբեջանի ՊՆ պնդումը իրենց գործողությունների արդյունքում իբրև թե դադարեցված ինժեներական աշխատանքների մասին։
Ինչպես արդեն հաղորդել ենք նախորդիվ՝ Ադրբեջանի ՊՆ ստահոդ հայտարարությունները նպատակ ունեն արդարացնել  գյուղատնտեսական աշխատանքները խափանելու նպատակով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների և գյուղատնտեսական տեխնիկայի ուղղությամբ պարբերաբար բացվող կրակը։
Հուլիսի 10֊ին` ժամը 9։30֊ից ժամը 10։45֊ն ընկած ժամանակահատվածում, ադրբեջանական ստորաբաժանումները հրաձգային զենքից կրակ են բացել Սարուշեն համայնքի դաշտերում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող կոմբայնի ուղղությամբ»,- ասվում է ՊԲ հաղորդագրությունում։

ВС Азербайджана открыли огонь по комбайну, выполняющему сельскохозяйственные работы – Минобороны Арцаха
11/07/2023 11:29
Распространенное Минобороны Азербайджана сообщение о том, что подразделения Армии обороны 10 июля якобы неоднократно нарушали режим прекращения огня, открыв огонь по азербайджанским позициям, расположенным на оккупированных территориях Аскеранского и Мартунинского районов Республики Арцах, является очередной дезинформацией.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, ложным является также утверждение Минобороны Азербайджана о якобы приостановленных в результате их действий инженерных работах.
«Как мы уже сообщали ранее, лживые заявления МО Азербайджана преследуют цель оправдать периодический обстрел мирных граждан Республики Арцах и сельскохозяйственной техники с целью срыва сельскохозяйственных работ. 10 июля с 9:30 до 10:45 азербайджанские подразделения открыли огонь из стрелкового оружия по комбайну, выполняющему сельскохозяйственные работы на полях общины Сарушен», - говорится в сообщении.