«Հայաստան» խմբակցությունը չի մասնակցի Թագուհի Թովմասյանին հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից հեռացնելու քննարկումներին. ապօրինի են համարում
11/07/2023 11:55
Խորհրդարանն այսօր քննարկում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի՝ որպես Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի լիազորությունների դադարեցման մասին նախագիծը, որը ներկայացրել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը:
«Հայաստան» խմբակցության  քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը հայտարարեց, թե իրենք չեն մասնակցելու «ապօրինի քննարկումներին»։

Фракция «Армения» не примет участия в обсуждениях по вопросу лишения Тагуи Товмасян должности председателя комиссии
11/07/2023 12:31
В парламенте Армении сегодня обсуждается проект о прекращении полномочий председателя постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам Тагуи Товмасян.
Проект представлен правящей фракцией «Гражданский договор».
Секретарь фракции «Армения» Арцвик Минасян заявил, что они не будут участвовать в «незаконных обсуждениях».