Արմեն Գրիգորյանը Սամանթա Փաուերին ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված և օրեցօր խորացող հումանիտար ճգնաժամն ու դրա հետևանքները
13/07/2023 13:48
ԱՄՆ աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) կառավարիչ Սամանթա Փաուերի հետ:
Ա. Գրիգորյանը և Ս. Փաուերը մտքեր են փոխանակել գործակալության կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի ընթացքի և ընդլայնման հեռանկարների շուրջ՝ ինչի համատեքստում քննարկել են համագործակցության հետագա զարգացման հնարավորությունները՝ ժողովրդավարության և կոռուպցիայի դեմ պայքարի շրջանակներում:
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է նաև Լաչինի միջանցքի փակման արդյունքում Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված և օրեցօր խորացող հումանիտար ճգնաժամն ու դրա հետևանքները:

Армен Григорян представил Саманте Пауэр гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе в результате блокирования Лачинского коридора
13/07/2023 14:32
В ходе рабочего визита в США секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с главой Агентства США по международному развитию (USAID) Самантой Пауэр.
Армен Григорян и Саманта Пауэр обменялись мыслями вокруг хода реализуемых агентством программ в Армении и перспектив расширения. В этом контексте были обсуждены возможности дальнейшего развития сотрудничества в рамках демократии и борьбы с коррупцией.
Секретарь Совета безопасности представил также возникший в результате блокирования Лачинского коридора и усугубляющийся с каждым днем гуманитарный кризис в Нагорном Карабахе, и его последствия.