«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը ընտրություններին միասնական թեկնածուով ոչ մի կուսակցության հետ հանդես չի գալու
13/07/2023 16:35
Ավագանու ընտրություններին մասնակցելու քննարկումները «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունում դեռ շարունակվում են, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ աշխատակազմի ղեկավար Իվետա Տոնոյանը։
«Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ քննարկումներ են տեղի ունենում քաղաքական թիմի, Երևան քաղաքի տարածքային կառույցների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։ Երբ քննարկումների փուլն ավարտվի և որոշում կայացվի, քաղաքական խորհրդի որոշման մասին մենք հրապարակային հանդես կգանք։ Իսկ մինչ այդ, տարբեր շահագրգիռ կառույցների, կողմերի վերլուծություններին ու մեկնաբանություններին խնդրում եմ արժանահավատորեն  չվերաբերվել, քանի որ ԲՀԿ-ի դիրքորոշման մասին կարող է հայտարարել բացառապես կուսակցությունը»,-նշեց նա։
Հարցին՝ հնարավո՞ր է այլ կուսակցությունների հետ միասնական թեկնածուով հանդես գան՝ Տոնոյանը պատասխանեց.««Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը ընտրություններին միասնական թեկնածուով ոչ մի կուսակցության հետ հանդես չի գալու»։

Партия «Процветающая Армения» не намерена выдвигать единого кандидата с какой-либо политической силой
13/07/2023 18:29
В партии «Процветающая Армения» еще продолжаются обсуждения относительно участия в выборах Совета старейшин Еревана, заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am руководитель аппарата партии «Процветающая Армения» Ивета Тоноян.
«Во главе с Гагиком Царукяном проходят обсуждения с участием политической команды, представителей территориальных структур города Еревана. Когда обсуждения завершатся и будет принято решение, мы выступим с публичным заявлением о решении политического совета. А до этого, прошу не относиться к анализам и комментариям различных заинтересованных структур, сторон как к достоверным, поскольку о позиции партии ″Процветающая Армения″ может заявить исключительно партия ″Процветающая Армения″», отметила она.
На вопрос, возможно ли, что партия выдвинет единого кандидата вместе с другой политической силой, Тоноян ответила: «Партия ″Процветающая Армения″ не выступит с единым кандидатом на выборах ни с одной партией».