Երևանի ավագանու հերթական ընտրությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի 17-ին
Երևանի ավագանու վերջին ընտրությունները տեղի են ունեցել 2018 թվականի սեպտեմբերի 23-ին: Ավագանին իր լիազորությունները ստանձնել է 2018 թվականի հոկտեմբերի 10-ին: Վերջինիս լիազորությունները ժամկետը լրանում է 2023 թվականի հոկտեմբերի 10-ին:
«Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 127-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն՝ «Երևանի ավագանու հերթական ընտրությունն անցկացվում է ավագանու լիազորությունների ավարտից ոչ շուտ, քան 30, և ոչ ուշ, քան 20 օր առաջ»: Վերոնշյալ կարգավորման համաձայն՝ ընտրությունները պետք է նշանակվեն սեպտեմբերի 17-ին (որպես նշված միջակայում գտնվող միակ կիրակի օրը):
«Երևանի ավագանու հերթական ընտրություն նշանակելու մասին» Կառավարության որոշման ընդունման կապակցությամբ լրացուցիչ ֆինանսական միջոցների պահանջ չի առաջանում, իսկ Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեի եկամուտներում և ծախսերում փոփոխություններ չեն սպասվում:

Очередные выборы в Совет старейшин Еревана состоятся 17 сентября
Соответствующее решение утверждено правительством в числе недокладываемых вопросов на сегодняшнем заседании.
Последние выборы в Совет старейшин Еревана состоялись 23 сентября 2018 года. Совет старейшин вступил в свои полномочия 10 октября 2018 года. Полномочия последнего истекают 10 октября 2023 года.
Согласно части 1 статьи 127 конституционного закона «Избирательный кодекс Республики Армения», «очередные выборы в Муниципальный совет Еревана проводятся не ранее чем за 30 и не позднее чем за 20 дней до истечения полномочий Муниципального совета». В соответствии с вышеупомянутым регулированием, выборы должны быть назначены17 сентября (единственное воскресенье в этот период).
В связи с принятым правительством Армении решением «О назначении выборов в Совет старейшин Еревана» необходимости в привлечении дополнительных финансовых средств, а также изменений в доходах и расходах государственного бюджета Армении не будет.