Արմեն Գրիգորյանը և Արուն Վենկատարամանը քննարկել են հայ-ամերիկյան տնտեսական հարաբերությունների զարգացման ուղիները և հնարավորությունները
13/07/2023 12:39
ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղար Արուն Վենկատարամանի հետ:
«Հանդիպմանը քննարկել ենք հայ-ամերիկյան տնտեսական հարաբերությունների զարգացման ուղիները և հնարավորությունները:
Զրուցակցիս հետ անդրադարձել ենք երկկողմ համատեղ ծրագրերի իրականացմանը, մասնավորապես, գործարար միջավայրի բարելավմանը, բարձր տեխնոլոգիաներին, հայ-ամերիկյան տնտեսական ներդրումներին և այլ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի», - գրել է Գրիգորյանը:

Армен Григорян и Арун Венкатараман обсудили пути и возможности развития армяно-американских экономических отношений
13/07/2023 13:41
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провел встречу с заместителем секретаря по вопросам глобальных рынков Департамента торговли США Аруном Венкатараманом.
«На встрече мы обсудили пути и возможности развития армяно-американских экономических отношений.
Мы коснулись реализации двусторонних совместных программ, в частности, улучшения бизнес-среды, высоких технологий, армяно-американских экономических инвестиций и других вопросов, представляющих взаимный интерес», - написал Григорян.