Կարմիր խաչը չափազանց կարևոր աշխատանք է իրականացրել Լաչինի միջանցքում․ ՄԹ-ն կոչ է անում բոլոր կողմերին զերծ մնալ մարդասիրական աջակցության քաղաքականացումից
15/07/2023 12:41
ՀՀ-ում Բրիտանիայի դեսպանությունը հայտարարություն է ատարեծ Հարավային Կովկասում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գործունեության մասին։
«Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն տարիներ շարունակ չափազանց կարևոր աշխատանք է իրականացրել Հարավային Կովկասում՝ ներառյալ Լաչինի միջանցքում, որտեղ նրանց գործունեությունն աջակցում է տեղացի բնակչությանը՝ ունենալ հասանելիություն առաջին անհրաժեշտության ապրանքներին և  ծառայություններին՝ ներառյալ կյանք փրկող դեղամիջոցներն ու  առողջապահական ծառայությունները։
Միացյալ Թագավորության կառավարությունը հաստատակամորեն սատարում է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գործունեությունը և շարունակական աշխատանքը։ Միացյալ Թագավորությունը կոչ է անում բոլոր կողմերին զերծ մնալ մարդասիրական աջակցության քաղաքականացումից», - նշված է հաղորդագրությունում։

Соединенное Королевство призывает все стороны воздерживаться от политизации гуманитарной помощи – МККК выполняет важную работу в Лачинском коридоре
15/07/2023 14:29
Посольство Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Армении выступило с заявлением о деятельности Международного комитета Красного Креста на Южном Кавказе.
«Международный комитет Красного Креста на протяжении многих лет выполняет чрезвычайно важную работу на Южном Кавказе, в том числе в Лачинском коридоре, где их деятельность помогает местному населению получать доступ к товарам и услугам первой необходимости, включая жизненно важные медикаменты и услуги в сфере здравоохранения.
Правительство Соединённого Королевства решительно поддерживает деятельность и продолжение работы МККК. Соединённое Королевство призывает все стороны воздерживаться от политизации гуманитарной помощи», - отмечается в заявлении.