ԵՄ-ն՝ ի դեմս Բորելի, ՌԴ ԱԳՆ-ն, ԱՄՆ դեսպանը հերթով մեզ ասում են, որ Նիկոլ Փաշինյանն է ճանաչել Արցախն ադրբեջանական, ու սա հստակ ակնարկ է հայ հանրությանը՝ պրոբլեմի անունը Նիկոլ Փաշինյան է․ Շարմազանով
15/07/2023 16:50
Միջազգային հանրությունը հերթով մեր աչքն է կոխում Նիկոլի կողմից Արցախն Ադրբեջանի մաս ճանաչելու փաստը, գրել է ՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովը։
«ԵՄ-ն ՝ ի դեմս Բորելի, ՌԴ ԱԳՆ-ն, ԱՄՆ դեսպանը հերթով մեզ ասում են, որ Նիկոլ Փաշինյանն է ճանաչել Արցախն ադրբեջանական։ Սա է փաստը։ Ու սա հստակ ակնարկ է հայ հանրությանը առ այն, որ պրոբլեմի անունը Նիկոլ Փաշինյան է։
Դավաճանել է Արցախը Նիկոլը՝ նախևառաջ։ Եվ եթե մենք պահանջելու բան ունենք, ապա նախ պետք է պահանջենք նրանից ու հեռացնենք նրան իշխանությունից։ Իսկ ՌԴ-ի, ԱՄՆ-ի ու Ֆրանսիայի շահերի համար դարդ մի արեք, նրանք իրենց հարցերը կլուծեն։ Դուք մեր դարդը լացեք, որ Նիկոլի պատճառով ողջ աշխարհն ամոթանք է տալիս մեզ, որ վարչապետ կոչվածը Արցախն ադրբեջանական է համարում։
Նման բան ուղիղ ասեց ԵՄ ներկայացուցիչ Ժոզեֆ Բորելը, այսօր էլ՝ ՌԴ ԱԳՆ-ն։
Եթե մեր երկիրը ղեկավարում է տեսակով կոլաբորացիոնիստը, ուրեմն մենք արժանի ենք դաշնակից ու գործընկեր չունենալու։

ЕС – в лице Борреля, МИД РФ, посол США, по очереди говорят нам, что Никол Пашинян признал Арцах азербайджанским – Эдуард Шармазанов
15/07/2023 18:26
Международное сообщество по очереди тычет нам в глаза факт признания Николом Арцаха частью Азербайджана, написал на своей странице в Facebook член исполнительного органа Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов.
«ЕС – в лице Борреля, МИД РФ, посол США, по очереди говорят нам, что Никол Пашинян признал Арцах азербайджанским. Это факт. И это четкий намек армянскому обществу, что имя этой проблемы – Никол Пашинян.
Арцах предал, прежде всего Никол. И если мы чего-то требуем, то прежде всего должны требовать от него и отстранить его от власти. А за интересы РФ, США и Франции не переживайте, они решат свои вопросы. Лучше оплакивайте свое горе, что из-за Никола весь мир нас порицает, что так называемый премьер-министр признал Арцах азербайджанским.
Об этом прямо сказал представитель ЕС Жозеп Боррель, а сегодня – МИД РФ.
Если нашей страной управляет коллаборационист, значит, мы достойны того, чтобы не иметь союзника и партнера.