Ռոբերտ Քոչարյանի ընտանիքի բոլոր անդամներին դատախազություն են հրավիրել
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ընտանիքի բոլոր չափահաս անդամները հրավիրվել են ՀՀ գլխավոր դատախազություն։ Համապատասխան ծանուցագրերը հրապարակվել են ՀՀ արդարադատության նախարարության azdarar.am կայքում։
Մասնավորաբար, դատախազություն են հրավիրվել Ռոբերտ Քոչարյանն ու կինը` Բելլա Քոչարյանը, ավագ որդին` Սեդրակ Քոչարյանը և նրա կինը` Զարուհի Բադալյանը, կրտսեր որդին` Լևոն Քոչարյանը և կինը` Սիրանուշ Քոչարյանը, դուստրը` Գայանե Քոչարյանն ու ամուսինը` Վիգեն Չատինյանը։
«Ղեկավարվելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի 16-րդ և 17-րդ հոդվածներով ծանուցում եմ, որ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունում Ռոբերտ Սեդրակի Քոչարյանին և Սեդրակ Ռոբերտի Քոչարյանին պատկանող գույքի առնչությամբ իրականացվում են ուսումնասիրություններ, որոնց արդյունքում կազմվել են ամփոփագրեր, ինչի հիման վրա Ձեր անվամբ հաշվառված գույքը հանդիսանում է բռնագանձման առարկա», - նշված է բոլորին ուղարկված ծանուցագրերում։
Հավելենք, որ Քոչարյանի ընտանիքի բոլոր անդամները դատախազություն են հրավիրվել օգոստոսի 1-ին՝ ժամը 14:30-ին։

Все члены семьи второго президента Армении приглашены в генпрокуратуру
Все совершеннолетние члены семьи второго президента Армении Роберта Кочаряна приглашены в генеральную прокуратуру. Соответствующие повестки опубликованы на сайте министерства юстиции Армении azdarar.am.
В частности, в прокуратуру приглашены Роберт Кочарян и Белла Кочарян, старший сын Седрак Кочарян и его супруга – Заруи Бадалян, младший сын Левон Кочарян и его супруга – Сирануш Кочарян, дочь Гаяне Кочарян и ее супруг – Виген Чатинян.
«Руководствуясь статьями 16 и 17 закона «О конфискации имущества, имеющего незаконное происхождение», уведомляю, что в управлении по делам о конфискации имущества незаконного происхождения генеральной прокуратуры Армении осуществляются изучения в связи с принадлежащим Роберту Седраковичу Кочаряну и Седраку Робертовичу Кочаряну имуществом, в результате которых составлены сводки, на основании чего зарегистрированное на Ваше имя имущество подлежит конфискации», - отмечается в отправленной всем повестке.