Սուրեն Պապիկյանը սպաներին հորդորել է կատարելագործել անձնակազմի շարային, ֆիզիկական, կրակային և մասնագիտական հմտությունները
18/07/2023 18:01
Հուլիսի 18-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ N զորամաս:
Շրջելով զորամասի տարածքում` պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է զորամասի շենք-շինությունների վիճակին, զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, հետևել ընթացող պարապմունքներին:
Զորամիավորման և զորամասի հրամանատարները նախարարին զեկուցել են կատարված աշխատանքների և առաջիկա անելիքների մասին: Պաշտպանության նախարարը մի շարք հանձնարարականներ է տվել ստորաբաժանումների ղեկավարներին:
Այնուհետև նախարար Պապիկյանն առանձնազրույցներ է ունեցել զորամասի սպաների հետ, ներկայացրել ԶՈՒ-ում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը, պատասխանել զինծառայողներին հետաքրքրող հարցերին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը սպաներին հորդորել է կատարելագործել անձնակազմի շարային, ֆիզիկական, կրակային և մասնագիտական հմտությունները՝ ատեստավորման քննություններին պատշաճ ներկայանալու համար:

Сурен Папикян призвал офицеров совершенствовать строевые, физические, огневые и профессиональные навыки личного состава
18/07/2023 19:08
Министр обороны Армении Сурен Папикян 18 июля посетил одну из воинских частей МО Армении, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Глава оборонного ведомства обошел территорию воинской части, ознакомился с состоянием зданий и строений, социально-бытовыми условиями военнослужащих, проследил за тренировками.
Командиры армейского корпуса и воинской части доложили Сурену Папикяну о проделанной работе и предстоящих планах. Министр обороны дал ряд указаний руководителям подразделений.
Затем Сурен Папикян провел отдельные беседы с офицерами, представил им ход реформ в ВС, ответил на их вопросы.
Министр обороны призвал офицеров совершенствовать строевые, физические, огневые и профессиональные навыки личного состава для надлежащего участия в аттестационных экзаменах.