«Մենք չենք կարող լռել այս վայրագությունների առջև». Եվրախորհրդարանի պատգամավորը Ադրբեջանից պահանջել է անհապաղ դադարեցնել Արցախի շրջափակումը
18/07/2023 18:15
Եվրախորհրդարանի պատգամավոր  Ֆաբիո Մասիմո Կաստալդոն Ադրբեջանի իշխանություններից պահանջել է անհապաղ դադարեցնել Արցախի շրջափակումը։
«Ավելի քան 7 ամիս առաջ ադրբեջանցի կեղծ էկոակտիվիստը սկսել է Հայաստանը Լեռնային Ղարաբաղի հետ կապող միակ ճանապարհի շրջափակումը։ Ատելությամբ լցված այս վարքագիծը վտանգի տակ է դնում հարյուր հազարավոր մարդկանց կյանքը սննդի բացակայության պատճառով և խոչընդոտում է առողջապահական ծառայությունների հասանելիությունը:
Մենք պահանջում ենք Ադրբեջանի կառավարությունից անհապաղ դադարեցնել այս շրջափակումը և թույլ տալ առաջին անհրաժեշտության ապրանքների տարանցումը։ Մենք չենք կարող լռել այս վայրագությունների առջև, որոնք մարդկության դեմ հանցագործություն են»,- «Թվիթեր»-ում գրել է նա:

«Мы не можем молчать перед лицом этих зверств»: депутат Европарламента потребовал от Азербайджана немедленно прекратить блокаду Арцаха
18/07/2023 19:37
Депутат Европарламента Фабио Массимо Кастальдо потребовал от властей Азербайджана немедленно прекратить блокаду Арцаха.
«Больше 7 месяцев назад азербайджанские фейковые эко-активисты начали блокаду единственной дороги, соединяющей Армению с Нагорным Карабахом. Это полное ненависти поведение подвергает риску жизнь сотен тысяч людей из-за нехватки продовольствия и затрудняет доступ к медицинским услугам.
Мы требуем от правительства Азербайджана немедленно прекратить эту блокаду и разрешить транзит товаров первой необходимости. Мы не можем молчать перед лицом этих зверств, которые являются преступлением против человечности», - написал в своем микроблоге в Twitter парламентарий.