Արմենի տրամադրույթունը մարտական է, որևէ ընկճում չկա. Փաստաբան
Անբարոյական իշխանություն է, բարոյական քայլերն անմիջական ազդեցություն չեն տալիս, լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով այն հարցին, թե ի աջակցություն Արմեն Աշոտյանի կազմակերպված ստորագրահավաքն ինչ ազդեցություն է տալիս՝ ասաց նրա փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը։
«Ես ողջունում եմ այդ նախաձեռնությունը, իհարկե, շատ ճիշտ էր այդ ստորագրահավաքը։ Պետք է ցույց տալ, որ մարդիկ հասկանում են, թե ինչ է կատարվում։ Դա ճիշտ էր, քանի որ գալու է մի օր, որ ասեն՝ Աշոտյանը քաղբանտարկյալ չէր, նման փարիսեցիական դրսևորումներ լինելու են և դրանց դեմն առնելու համար այդ ամեն ինչը ճիշտ է։
Խնդիրն այստեղ մի բան է՝ մարդն անազատության մեջ է, մնացած մասով ոչ մի խնդիր չունենք, մենք գիտենք, թե  ինչ բարոյազուրկ ու տգետ մարդկանց հետ գործ ունենք, այդ պայքարին պատրաստ ենք, Արմենի տրամադրությունը մարտական է, որևէ ընկճում չկա, քաղաքական գործչի դժվար փուլ է Հայաստանում, որը պետք է անցնի պատվով, և, համոզված եմ, որ այդպես էլ կլինի», - նշեց Աթանեսյանը։

Настрой у Армена боевой, он не подавлен – Тигран Атанесян
Это безнравственная власть, на которую моральные шаги не оказывают непосредственного влияния, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами адвокат Армена Ашотяна Тигран Атанесян, отвечая на вопрос, какое воздействие имеет организованный в поддержку Армена Ашотяна сбор подписей.
«Я приветствую эту инициативу, конечно, сбор подписей был очень правильным. Нужно показать, что люди понимают, что происходит. Это было правильно, поскольку придет день, когда власти скажут, что Армен Ашотян не был политзаключенным, подобные проявления фарисейства еще будут и все это правильно, чтобы поставить им конец.
«Здесь проблема в том, что человек лишен свободы. Что касается остального, то у нас нет никаких проблем, мы знаем, с какими аморальными и невежественными людьми имеем дело, мы готовы к этой борьбе, настрой у Армена боевой, он не подавлен. Это трудный этап для политического деятеля в Армении, который он должен пройти с честью, и я уверен, что так и будет», - сказал Атанесян.