«Կարողանում է գնա, կովերին տեսնի, թող գա, մեզ էլ տեսնի, մեր հարցն ամենակարևորն է». գերիների և անհետ կորածների ծնողները շարունակում են փակ պահել Բաղրամյան պողոտան
19/07/2023 15:10
Անհետ կորած և գերի ընկած զինծառայողների ծնողները շարունակում են փակ պահել Բաղրամյան պողոտան ու Պռոշյան փողոցը։
Ոստիկանների հորդորները, խնդրանքները՝ բացել ճանապարհը՝ անարդյունք էին։
Ծնողներից մեկը մտածում է՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, տեսնլով իրավիճակը, գուցե, ընդունի իրենց։
«Երևի կհասկանա, որ այսպես չի կարելի, կասի՝ «թող գան, թող գան երկու բառ ասեմ, ռադ լինեն»։ Ինքը սրանից կարևոր գործ ունի՞։ Կարողանում է ժամանակ գտնել, բարձրանալ ավտոբուս, կարողանում է գնա, կովերին տեսնի, թող գա, մեզ էլ տեսնի, մեր հարցն ամենակարևոր հարցն է», - ասաց նա։
Հիշեցնենք՝ ծնողները վաղ առավոտից ակցիա էին անում կառավարության դիմաց, ապա՝ նախագահական նստավայրի դիմաց, որտեղ ժամանակավորապես աշխատում է Նիկոլ Փաշինյանը։ Նրանք պահանջում են հանդիպում Փաշինյանի հետ։

«Если у него есть время ездить в автобусе, посещать коровник, то пусть найдет время для встречи с нами»: родители пропавших без вести и плененных военнослужащих
19/07/2023 16:32
Проводящие акцию протеста родители пропавших без вести и плененных военнослужащих продолжают перекрывать проспект Баграмяна. Призывы, просьбы полицейских открыть дорогу не привели к какому-либо результату.
Одна из родителей считает, что возможно, увидев создавшуюся ситуацию, Пашинян примет их.
«Наверное, поймет, что так нельзя поступать, скажет: ″пусть придут, скажу пару слов и уберутся″. У него есть более важные дела чем это? Он находит время, чтобы ездить в автобусе, посещать коровник, пусть найдет время для встречи с нами, наш вопрос самый важный», - сказала она.
Напомним, родители с утра проводят акцию протеста перед зданием правительства, затем перед резиденцией президента, где временно работает премьер-министр Никол Пашинян. Они требуют встречи с Пашиняном.