«Հրապարակ». Տիգրան Ավինյանն ակնհայտ դիսկոմֆորտի մեջ է. Փաշինյանն ամեն առիթով հասկացնում է, որ նա չի կարող ինքնուրույն որոշումներ կայացնել
22/07/2023 09:52
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին ՔՊ կենտրոնական գրասենյակում տեղի է ունեցել կուսակտիվի ամենշաբաթյա հավաքը, վարել է Նիկոլ Փաշինյանը։ Ինչպես նախորդ 2 նիստերը, սա էլ նվիրված է եղել Երևանի ընտրություններին։ ՔՊ տարածքային խորհուրդները վարչությանն են ներկայացրել իրենց ցուցակները, որոնցից վարչությունը պետք է ընտրի արժանիներին և ընդգրկի վերջնական ցուցակում։ Տարածքային խոշոր կառույցները 9-10-ական թեկնածու են ներկայացրել, փոքրերը՝ ավելի քիչ։
Հերթով հիմնավորել են, թե ինչու են հենց այդ մարդկանց ընդգրկել ցուցակում։ ՔՊ աղբյուրների փոխանցմամբ՝ քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանն ակնհայտ դիսկոմֆորտի մեջ է, քանի որ Փաշինյանն ամեն առիթով հասկացնում է, որ նա չի կարող ինքնուրույն որոշումներ կայացնել` պարտավոր է ամեն ինչ համաձայնեցնել ՔՊ վարչության հետ»։

«Грапарак»: Тигран Авинян испытывает явный дискомфорт, Пашинян при каждом случае дает понять, что он не может самостоятельно принимать решения
22/07/2023 11:28
Газета «Грапарак» пишет, что вчера в центральном офисе партии «Гражданский договор» состоялось еженедельное собрание партактива, которое вел Никол Пашинян. Как и предыдущие два заседания, это было посвящено выборам в Ереване.
«Территориальные советы ″Гражданского договора″ представили правлению свои списки, из которых правление должно выбрать достойных и включить в окончательный список. Крупные территориальные структуры представили по 9-10 кандидатов, небольшие – меньше.
Поочередно было обосновано, почему именно эти люди были включены в список. Как передают источники в ″Гражданском договоре″, кандидат в мэры Тигран Авинян испытывает явный дискомфорт, поскольку Пашинян при каждом удобном случае дает понять, что он не может самостоятельно принимать решения, обязан все согласовывать с правлением ″Гражданского договора″», - пишет газета.