Արցախը պիտի ազատվի ներկայիս նախագահից. Մետաքսե Հակոբյան
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանի դիտարկմամբ` Արցախը պիտի ազատվի ներկայիս նախագահից:
«Արցախի Հանրապետության գերագույն գլխավոր հրամանատարի «գլխավոր» վրանն է, որտեղ «կոշտ որոշումներ» կկայացվեն փրկելու իրեն ու Նիկոլին: Արդեն մեկ շաբաթ համատեղ ծրագրերն անխափան իրագործվում են, ըստ որի` «խեղճ» Արայիկն ու Նիկոլն ինչ անեն, որ Հայաստանում «անտարբեր են» ու իրենք ստիպված իրազեկում են, որ միջազգային կառույցները գան ու բացեն իրենց կողմից հանձնած Արցախի կյանքի ճանապարհը: Ու ամենակարևորը, որ հերթական կեղծ թեզն են առաջ բերել. առանց քաղաքական գործընթացների, «հումանիտար, իրազեկող ու լացակումած» գործընթացներով վերացնելու են աղետը:
Իսկ լուծումը մեկն է. Արցախը պիտի ազատվի ներկայիս նախագահից, քանի դեռ փրկելու ու փրկվելու բան ու հնարավորություն կա, իսկ Հայաստանում ներկայիս վարչապետից, քանի դեռ Արցախի հիմնահարցը չի վերածվել Հայաստանի հիմնահարցի...»,- Facebook-ում գրել է արցախցի պատգամավորը:

Арцах должен избавиться от нынешнего президента – Метаксе Акопян
Депутат Национального Собрания Арцаха от фракции «Справедливость» Метаксе Акопян считает, что Арцах должен избавиться от нынешнего президента.
«Палатка верховного главнокомандующего Республики Арцах ″главная″, где будут приниматься ″жесткие решения″ для его спасения и спасения Никола. Уже неделю они беспрепятственно осуществляют совместные программы, согласно которым, что могут сделать ″бедные″ Араик и Никол, когда в Армении ″безразличны″ и они вынуждены информировать, чтобы международные структуры пришли и открыли сданную ими дорогу жизни Арцаха. И самое важное: они выдвинули очередной ложной тезис, что ликвидируют бедствие без политических процессов, путем «гуманитарных, оповещающих и вызывающих слезы» процессов.
Существует только одно решение: Арцах должен избавиться от нынешнего президента, пока есть возможность спастись и что-то спасти, а в Армении – от нынешнего премьер-министра, пока вопрос Арцаха не превратился в вопрос Армении», - написала на своей странице в Facebook депутат парламента Арцаха.