Վաղը Ստեփանակերտի Վերածննդի և Երևանի Ազատության հրապարակներում համաժամանակյա հանրահավաքներ են լինելու
24/07/2023 09:56
Հուլիսի 25-ին՝ ժամը 20:00-ին, նախատեսվում են համաժամանակյա հանրահավաքներ Ստեփանակերտի Վերածննդի և Երևանի Ազատության հրապարակներում:
«Համաժողովրդական շարժման մասնակիցները մեծ էկրաններով օնլայն ռեժիմով կկամրջեն երկու հրապարակները՝ միավորելու բոլորիս ձայները և վերահաստատելու մեր միասնական պայքարը՝ հանուն Արցախի ապաշրջափակման և հումանիտար աղետի վերացման, հանուն Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի հարգման և դրանից ցանկացած հետնահանջի դատապարտման:
Ի պաշտպանություն Արցախի ժողովրդի իրականացվող ամենատարբեր  ակցիաների մասնակիցներին ու Հայաստանի Հանրապետության մեր հայրենակիցներին կոչ եմ անում համախմբվել և հավաքին միասնական մասնակցությամբ արտահայտել հայ ժողովրդի հավաքական կամքն ու Արցախի հարցում մեր անսակարկելի դիրքորոշումը՝ Արցախը և Արցախի ժողովուրդը չեն կարող լինել Ադրբեջանի կազմում:
Յուրաքանչյուրի մասնակցությունը կարևոր է Արցախի ու արցախցիներիս համար», - գրել է Արցախի պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը։

Завтра на площади Возрождения в Степанакерте и площади Свободы в Ереване состоятся одновременные митинги
24/07/2023 11:20
25 июля в 20:00 на площади Возрождения в Степанакерте и площади Свободы в Ереване пройдут одновременные митинги. Об этом на сообщил своей странице в Facebook государственный министр Республики Арцах Гурген Нерсисян.
«Участники всенародного движения в онлайн режиме соединят две площади с больших экранов, чтобы объединить все наши голоса и подтвердить нашу единую борьбу за прекращение блокады Арцаха и гуманитарной катастрофы, за уважение права народа Арцаха на самоопределение и осуждение любого отступления от него.
Призываю участников различных акций, проводимых в защиту народа Арцаха, и наших соотечественников Республики Армения объединиться и совместным участием в митинге выразить коллективную волю армянского народа и нашу неоспоримую позицию по вопросу Арцаха – Арцах и народ Арцаха не могут быть в составе Азербайджана.