«Ժողովուրդ». Գագիկ Ծառուկյանն իր թիմակիցներին հորդորել է, որ չմասնակցեն ԼՀԿ-ի ցուցակով
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը հակված է չմասնակցելու Երևանի ավագանու ընտրություններին. որոշումը ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանինն է:
Ավելին՝ մեր հավաստի տեղեկություններով՝ Երևանի ավագանու «Լույս» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների անդամները քննարկումների արդյունքում նախապես պայմանավորվածություն են ձեռք բերել, որ Երևանի ավագանու ԲՀԿ խմբակցության անդամներ Մարկոս Հարությունյանը և Միքայել Մանրիկյանը կընդգրկվեն ԼՀԿ ցուցակում՝ 2-րդ և 4-րդ համարներով, և նրանց ցուցակով կմասնակցեն ավագանու ընտրություններին, սակայն ավելի ուշ ԲՀԿ-ականները հրաժարվել են անգամ այդ ֆորմատով մասնակցել ընտրություններին:
Մեր տեղեկություններով՝ հենց Գագիկ Ծառուկյանն է իր թիմակիցներին հորդորել, որ չմասնակցեն ԼՀԿ-ի ցուցակով, ավելին՝ ասել է, որ օգնեն ՔՊ-ի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանին: Այս հարցերի շուրջ մեկնաբանություն ստանալու համար «Ժողովուրդ» օրաթերթը կապ հաստատեց ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի քարտուղար Իվետա Տոնոյանի հետ։ Վերջինս նշեց, որ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ ԲՀԿ քաղաքական թիմը շարունակում է քննարկումները Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցության վերաբերյալ հարցով։
«Այս օրերին մենք հանդիպումներ ենք ունենում Երևան քաղաքի տարածքային կառույցների, կուսակցական ակտիվի ներկայացուցիչների հետ, և երբ քննարկումներն ավարտվեն, ԲՀԿ-ն հանդես կգա համապատասխան հայտարարությամբ: Ինձ համար այլևս նորություն չէ, որ ժամանակ առ ժամանակ, ավելի ստույգ՝ պարբերաբար, տարատեսակ շրջանակների կողմից ԲՀԿ-ին կամ Գագիկ Ծառուկյանին շահարկող տարատեսակ ինֆորմացիաներ են շրջանառության մեջ դրվում, սակայն ավելի գրագետ և պրոֆեսիոնալ եմ համարում կոչ անել հավատալ բացառապես այն հայտարարություններին, որոնք պաշտոնական բնույթ են կրում։ ԲՀԿ պաշտոնական դիրքորոշումների մասին հայտարարություն կարող է անել բացառապես պարոն Ծառուկյանը կամ նրա կողմից լիազորված քաղաքական թիմի անդամներից որևէ մեկը, իսկ մինչ այդ կասկածելի աղբյուրներից ծնունդ առնող ինֆորմացիաներին հորդորում են արժանահավատորեն չվերաբերվել»,-ասաց նա»։

«Жоховурд»: Гагик Царукян призвал членов своей команды не участвовать в выборах в составе списка партии «Светлая Армения»
25/07/2023 11:32
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что партия «Процветающая Армения» склоняется к тому, чтобы не участвовать в выборах Совета старейшин Еревана, решение принято Гагиком Царукяном.
«Более того, по нашим сведениям, в результате обсуждений между фракциями ″Луйс″ и ″Процветающая Армения″ Совета старейшин Еревана предварительно была достигнута договоренность, что члены фракции ″Процветающая Армения″ Маркос Арутюнян и Микаел Манрикян будут включены в список партии ″Светлая Армения″, на 2 и 4 месте, и примут участие выборах Совета старейшин Еревана по их партийному списку, однако позже члены ″Процветающей Армении″ отказались от участия в выборах в таком формате.
По нашим сведениям, Гагик Царукян призвал членов своей команды не участвовать в выборах в составе списка партии ″Светлая Армения″, более того, сказал, чтобы помогали кандидату в мэры от партии ″Гражданский договор″ Тиграну Авиняну», - отмечает газета
Издание связалось для уточнения этих вопросов с пресс-секретарем лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна Иветой Тоноян. Она отметила, что политическая команда партии «Процветающая Армения» во главе с Гагиком Царукяном продолжает обсуждения по вопросу участия в выборах Совета старейшин Еревана.
«В эти дни мы проводили встречи с представителями территориальных структур города Еревана, актива партии и когда обсуждения завершатся партия ″Процветающая Армения″ выступим с публичным заявлением о решении политического совета. Для меня не новость, что время от времени, а точнее, периодически, различными кругами распространяются спекуляции относительно ППА и Гагика Царукяна, но считаю более грамотным и профессиональным призвать верить исключительно тем заявлениям, которые носят официальный характер. Об официальной позиции партии ″Процветающая Армения″ может сделать заявление исключительно господин Царукян или уполномоченный им член политической команды, а до этого призываю не относиться к информации подозрительных источников как к достоверной», - сказала она.