«Մեր միասնականությունն ու ազգային զարթոնքը լինելու է». Արցախի պետնախարարը կոչ է անում մասնակցել հավաքներին, որ պահանջ ուղղեն ՀՀ իշխանությանը
25/07/2023 08:27
Այսօր` ժամը 20:00-ին, տեղի է ունենալու համաժամանակյա հավաք Ստեփանակերտի «Վերածննդի» և Երևանի «Ազատության» հրապարակներում:
Արցախի պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանը հայտնել է, որ հավաքը բացվելու է Երևանի «Ազատության» հրապարակից՝ Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես Եպիսկոպոս Աբրահամյանի պատգամաց խոսքով և ապաշխարհության աղոթքով:
«Մեկ անգամ ևս կոչ եմ անում բոլորին մասնակցել հավաքին, որպեսզի համաժողովրդական շարժման ու հայ ժողովրդի անունից համոզիչ մեր պահանջն ուղղենք Հայաստանի Հանրապետության իշխանություններին ու համայն հայությանը:

Госминистр Арцаха призвал всех принять участие в митинге, чтобы направить требование властям Армении
25/07/2023 10:52
Сегодня в 20:00 на площади Возрождения в Степанакерте и площади Свободы в Ереване состоится одновременный митинг.
Госминистр Арцаха Гурген Нерсисян сообщил о том, что митинг откроется на площади Свободы в Ереване речью главы Арцахской епархии епископа Вртанеса Абрамяна и молитвой.
«Еще раз призываю всех принять участие в митинге, чтобы от имени народного движения и армянского народа адресовать наше убедительное требование властям Республики Армения и всем армянам.
Наше единство и национальное пробуждение состоится», - написал на своей странице в Facebook Нерсисян.