Նիկոլ Փաշինյանն այնքան կապ չունի քաղբանտարկյալների հետ, որքան  կապ չունի Արցախի հանձման, 5000 լուսավոր տղաների մահվան, այսօրվա արցախյան միակ  կյանքի ճանապարհի փակման հետ. Դանիելյան
25/07/2023 19:53
Նիկոլ Փաշինյանն այնքան կապ չունի քաղբանտարկյալների հետ, որքան կապ չունի Արցախի հանձման, 5000 լուսավոր տղաների մահվան, այսօրվա արցախյան միակ կյանքի ճանապարհի փակման հետ. Դանիելյան
Այսօր ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի համակիրները լուռ եթ էին անցկացնում Երևանում՝ Հաջակցություն նրա:
Այսօր ստիպված ենք եղել լսել այդ անձի ասուլիսի: Հասկանում ենք, որ նա ևս մեկ անգամ հրաժարվեց Արցախից, նա ևս մեկ անգամ պնդեց, որ  արցախահայության խնդիրները  մեր հետ կապ չունեն, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ երիտթևի նախագահ Հենրիխ Դանիելյանը:
Նրա խոսքով՝ այսօրվա ակցիան բացի նհրանից, որ հաջակցություն Արմեն Աշոտյանի էր, այլևս այդ ակցիայի շրջանակներում հայտարարել են, որ Արցախի կողքին են. «Արդեն հատված են բոլոր կարմիր գծերը, Նիկոլ Փաշինյանը դավաճանական քայլերով տանում է կործանման ՀՀ և Արցախի քաղաքացիներին»: Փաշինյանը իր ցինիկությամբ  և խաբեությամբ վաղուցվանից աչքի էր ընկնում:
«Նիկոլ Փաշինյանն այնքան կապ չունի քաղբանտարկյալների հետ, որքան  կապ չունի Արցախի հանձման, 5000 լուսավոր տղաների մահվան, այսօրվա արցախյան միակ  կյանքի ճանապարհի փակման հետ: Ուզում եմ ևս մեկ անգամ ասել, որ Արմեն Աշոտյանին հնարավոր չէ վաղեցնել կալանքով, նա շարունակում է մեր կուսակցության հիմնադիրների՝  Աշոտ Նավասարդյանի, Վազգեն Սարգսյանի և մեր կուսակցության նախագահ Սերժ Սարգսյանի այն գործը, որը մենք տեսել ենք   մինչև 2018 թվականը, որ աշխարհասփյուռ հայությունը կարողացել է պարզ ճակատով ապրելու»,-ասաց նա:

Пашинян настолько же не связан с политзаключенными, насколько со сдачей Арцаха, смертью 5000 светлых парней, закрытием единственной дороги жизни Арцаха – Генрих Даниелян
Сегодня соратники заместителя председателя Республиканской партии Армении Армена Ашотя проведили в Ереване молчаливое шествие в его поддержку.
«Сегодня мы вынуждены были слушать пресс-конференцию этого лица. Понимаем, что он еще раз отказался от Арцаха, он еще раз утверждал, что проблемы арцахских армян не имеют связи с нами», - заявил в беседе с журналистами председатель молодежной организации Республиканской партии Армении Генрих Даниелян.
По его словам, сегодняшняя акция, кроме того, что проводилась в поддержку Армена Ашотяна, в рамках этой акции было также сказано, что они рядом с Арцахом. «Все красные линии уже пересечены, Никол Пашинян своими предательскими шагами ведет к гибели граждан Республики Армения и Арцаха», - отметил он.
По словам Даниеляна, Пашинян давно бросался в глаза своим цинизмом.
«Никол Пашинян настолько же не связан с политзаключенными, насколько со сдачей Арцаха, смертью 5000 светлых парней, закрытием единственной дороги жизни Арцаха. Хочу еще раз сказать, что Армена Ашотяна невозможно запугать арестом, он продолжает дело основателей нашей партии – Ашота Навасардяна, Вазгена Саркисяна, и председателя нашей партии Сержа Саргсяна, которое мы видели до 2018 года, когда армяне во всем мире могли жить с высоко поднятой головой», - сказал он.