Վերջին շրջանում Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի հայտարարությունների բովանդակության  մեջ տարբերություն չկա. Սաղաթելյան
25/07/2023 21:08
Վերջին շրջանում Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի հայտարարությունների բովանդակության մեջ տարբերություն չկա. Սաղաթելյան
«Վերջին շրջանում Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի հայտարարությունների բովանդակության  մեջ տարբերություն չկա։ Ալիևը շարունակ հիմնավորում է Արցախի շրջափակումը, Նիկոլն էլփորձում է հիմնավորել  Ալիևի քայլերը»,- այդ մասին Ազատության հրապարակում՝ հաջակցույթյուն Արցախի հրավիրված ակցիայի շրջանակում ասել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
Նրա խոսքով՝  Փաշինյանի ամբողջ ասուլիսը հենց դրանն էր նվիրված:
Հարցին, թե Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ ընդդիմությունն է մեղավոր, որ ինքը մինչև հիմա պաշտոնավարում է, Սաղաթելյանը նշեց. «Այո, ճիշտ է ասում, ընդդիմություն է մեղավոր, ժողովուրդն է մեղավոր: Ընդդիմությունը պատերազմից հետո 3 փորձ արել է, նրան հեռացնելու, բայց արդյունք չի եղել: Հիմա ակտիվ քննարկումների, հանդիպումների մեջ ենք»:

В последнее время в содержании заявлений Никола Пашиняна и Ильхама Алиева нет разницы – Ишхан Сагателян
25/07/2023 22:02
«В последнее время в содержании заявлений Никола Пашиняна и Ильхама Алиева нет разницы. Алиев постоянно обосновывает блокаду Арцаха, а Никол пытается обосновать шаги Алиева», - об этом заявил в беседе с журналистами депутат фракции «Армения» Ишхан Сагателян в ходе созванного на площади Свободы митинга в поддержку Арцаха.
По его словам, вся пресс-конференция Пашиняна была посвящена этому.
На вопрос о том, что Никол Пашинян обвинил оппозицию в том, что до сих пор остается у власти, Ишхан Сагателян ответил: «Да, правильно говорит. Оппозиция виновна, народ виновен. Оппозиция после войны 3 раза пыталась отстранить его, но безрезультатно. Сейчас идут активные обсуждения, встречи».
Отметим, что сегодня в 20:00 на площади Возрождения в Степанакерте и площади Свободы в Ереване стартовал одновременный митинг.