Արցախում հղի կանանց ծննդատուն տեղափոխելու նպատակով Էլեկտրոմոբիլ է ձեռք բերվել․ «Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատ»
26/07/2023 16:11
Էլեկտրոմոբիլ է ձեռք բերվել, որը ծառայելու է հիմնականում առողջապահական կարիքների համար, մասնավորապես, հղի կանանց ծննդատուն տեղափոխելու նպատակով։ Այդ մասին տեղեկացնում են «Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատ» հանրային շարժումից։
«ԱՀ ծանր կացության պայմաններում «Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատ» հանրային շարժումը, չափազանց կարևորում է փոխօգնության մթնոլորտի ձևավորումը, ինչպես նաև միմյանց թև ու թիկունք լինելու պատրաստակամությամբ իրավիճակը հաղթահարելու ձգտումը։ Ճակատը, աջակցության նպատակով, արդեն ստանձնել է մի շարք նախագծեր։
Հանրապետությունում  տրանսպորտային հաղորդակցության ստեղծված կաթվածային վիճակի մեղման անհրաժեշտությամբ, ձեռք է բերվել «Նիսան» մակնիշի էլեկտրոմոբիլ, որը ծառայելու է հիմնականում առողջապահական կարիքների համար, մասնավորապես հղի կանանց ծննդատուն տեղափոխելու նպատակով։
Ծառայությունից օգտվելու համար կարող եք զանգահարել
երկուշաբթիից ուրբաթ՝ 09:00-18:00 , 33 33 թեժ գծին,
ժամը՝ 18:00-09:00, 097 27 22 55 հեռախոսահամարին, որը  կգործի նաև շաբաթ և կիրակի օրերին», - նշված է հաղորդագրությունում։

Приобретен электромобиль для транспортировки беременных в роддом: «Фронт безопасности и развития Арцаха»
26/07/2023 18:26
Приобретен электромобиль, который будет служить в основном для нужд здравоохранения, в частности. Для перевозки беременных женщин в роддом, сообщает общественное движение «Фронт безопасности и развития Арцаха».
«В условиях создавшегося в Республике Арцах тяжелого положения общественное движение «Фронт безопасности и развития Арцаха» придает чрезвычайную важность формированию атмосферы взаимного доверия, а также стремлению преодолеть ситуацию, оказывая поддержку друг друга. Фронт с целью содействия уже реализует ряд программ.
Для смягчения парализованного состояния транспортного сообщения в республике приобретен электромобиль марки «Ниссан», который будет служить в основном для нужд здравоохранения, в частности для перевозки беременных в роддом.