Խոստանում եմ՝ Փաշինյանի դեմքից կմաքրենք իր ցինիկ ծիծաղը. Հայկ Մամիջանյան
Ես խոստանում եմ Աշոտյան Արմենի, գեներալ Խաչատուրովի, Մամիկոն Ասլանյանի ու Փաշինյանի հալածանքներից տուժած մեր բոլոր քաղաքացիների ընտանիքներին, որ էն ցինիկ ծիծաղը, որ երեկ տեսանք իր դեմքին, իր դեմքից կմաքրենք, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
Նախօրեին մամուլի ասուլիսի ընթացքում վարչապետն արձագանքել էր հարցին, որ կալանքի մեջ են Վանաձորի նախկին քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը, Պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ՊԲ նախկին հրամանատար Միքայել Արզումանյանը, գեներալ Գրիգորի Խաչատուրովը և Աշոտյանը:
«Ինձ Փաշինայնի ասածն էդքան էլ չի հետաքրքրում, կարծում եմ, որ թե՛ հանրությանը, թե՛ մեր միջազգային գործընկերներին կհետաքրքրի ԵԺԿ, Կենտրոնամետ դեմոկրատների կազմակերպության, Հայաստանի հարցով զեկուցող Անդրեյ Կովաչևի արձագանքը, որոնք որպես քաղաքական հալածանք են բնորոշել Հայաստանում տեղի ունեցող գործընթացները», - ասաց Մամիջանյանը։

Я обещаю, что мы сотрем циничную улыбку с лица Пашиняна – Айк Мамиджанян
Я обещаю семьям Армена Ашотяна, генерала Хачатурова, Мамикона Асланяна и всех других пострадавших от преследований Никола Пашиняна граждан, что мы сотрем с его лица ту циничную улыбку, смех, который вы вчера видели на его лице, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами руководитель парламентской фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян.
Накануне в ходе пресс-конференции премьер-министру Пашиняну был задан вопрос о том, что бывший мэр города Ванадзор Мамикон Асланян уже 1,5 года находится под арестом, экс-министр обороны Давид Тоноян – около 2 лет, бывший командующий Армией обороны Арцаха Микаел Артуманян – около года, генерал Григорий Хачатуров – несколько месяцев, Армен Ашотян – уже месяц, однако их вина не доказана.
«Меня не очень интересует то, что сказал Пашинян. Думаю, что и общественность, и международных партнеров гораздо больше заинтересует ответ Европейской народной партии, Генеральной Ассамблеи Центристского демократического интернационала, докладчика по вопросам Армении Андрея Ковачева, которые считают происходящие в Армении процессы политическим преследованием», - сказал Айк Мамиджанян.