Մարդասիրական շարասյունը կանգնեցնելն ապացուցում է, որ Ադրբեջանը կեղտոտ խաղ էր խաղում. Ալեն Սիմոնյան
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը կեղտոտ խաղ է խաղում ու ամիսներ շարունակ ստում։
«Ադրբեջանը ամիսներ շարունակ խաբում էր միջազգային հանրությանը` հավատացնելով, որ դեպի շրջափակված Լեռնային Ղարաբաղ ու Լեռնային Ղարաբաղից մարդկանց և ապրանքների մարդասիրական տեղաշարժի համար Լաչինի միջանցքը բաց է։
Միջանցքի մուտքի կետում կանգնեցնելով մարդասիրական շարասյունը և արհամարհական հայտարարությունը, թե «խաղն ավարտված է», ապացուցում է, որ Ադրբեջանը կեղտոտ խաղ էր խաղում և ստում էր»,- «Թվիթեր»-ում գրել է Սիմոնյանը։

Азербайджан доказывает, что все эти месяцы вел грязную игру и лгал – Ален Симонян
Азербайджан все эти месяцев вел грязную игру и лгал, написал в своем микроблоге в Twitter председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян.
«В течение нескольких месяцев Азербайджан обманывал международное сообщество, заверяя, что Лачинский коридор открыт для гуманитарного передвижения людей и товаров в осажденный Нагорный Карабах и из Нагорного Карабаха.
Остановив колонну с гуманитарным грузом на въезде в коридор и пренебрежительно заявив, что ″игра окончена″, Азербайджан доказывает, что все эти месяцы вел грязную игру и лгал», - отметил Симонян.