Արցախի համար նախատեսված հումանիտար բեռը 20 ժամ է, ինչ Կոռնիձորում է. արձագանք չկա որևէ կողմից. Վարդան Սարգսյան
27/07/2023 13:50
Լեռնային Ղարաբաղի համար նախատեսված հումանիտար բեռը գրեթե 20 ժամ է, ինչ Կոռնիձորի սահմանային հատվածում է:
ԼՂ-ում հումանիտար ճգնաժամի կառավարման աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչ Վարդան Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, թե որևէ տեղաշարժ չկա մեքենաների հետ կապված։
«Գործընթացը պահանջում է որոշակի ըմբռնում, համբերատար մոտեցում և քայլերի որոշակի հաջորդականություն: Այս պահին մենք որևէ արձագանք դեռ չենք ստացել, սպասում ենք արձագանքի»,- ասաց նա։
Սարգսյանը նշեց, որ սահմանված կարգով դիմել են և՛ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերին, և՛ համապատասխան օղակներով ադրբեջանական կողմին։
«Այս պահին պատասխան չունենք»,- ասաց նա։
Լրագրողի ճշտող հարցին՝ քար լռությո՞ւն է տիրում՝ Վարդան Սարգսյանն արձագանքեց. «Կարող ենք նաև այդպես ասել»:

Автоколонна с гуманитарной помощью для Арцаха уже 20 часов находится в Корнидзоре, ответа все еще нет – Вардан Саргсян
27/07/2023 14:56
Уже почти 20 часов грузовики с гуманитарным грузом для Нагорного Карабаха находятся в приграничной зоне Корнидзора. Об этом заявил в беседе с журналистами представитель рабочей группы по урегулированию гуманитарных кризисов в Нагорном Карабахе Вардан Саргсян.
«Учитывая, что этот процесс требует дополнительного понимания, я думаю, мы должны иметь в виду, что необходим определенный настрой терпения», - сказал он.
Саргсян отметил, что они установили связь как с представителями российских миротворческих сил, так и с представителями Азербайджана.
«На данный момент все еще ждем ответа», - отметил Саргсян.
На уточняющий вопрос журналиста: царит каменное молчание, Вардан Сагсян ответил: «Можно и так сказать».