«Հունցը տարալք, ողջ և առողջ ետ պերիք»․  արցախցիները կհավաքվեն Կարմիր խաչի արցախյան գրասենյակի դիմաց՝ պահանջելով առևանգված քաղաքացու վերադարձը
29/07/2023 17:46
«Հունցը տարալք, ողջ և առողջ ետ պերիք»․ արցախցիները կհավաքվեն Կարմիր խաչի արցախյան գրասենյակի դիմաց՝ պահանջելով առևանգված քաղաքացու վերադարձը
Այսօր՝ ժամը 18։00-ին, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի արցախյան գրասենյակի դիմաց տեղի կունենա հավաք՝  68-ամյա քաղաքացուն վերադարձնելու պահանջով:
«Արցախպրեսի» փոխանցմամբ, հավաքի մասին կոչով հանդես է եկել՝ երգչուհի, հասարակական գործիչ, ակտիվիստ Լիլիթ Ավանեսյանը:
«Այսօր՝ ժամը 18։00-ին, Կարմիր խաչի գրասենյակի առաջ կազմակերպում ենք հավաք, մեր դժգոհությունն ու պահանջը ներկայացնինք միջազգային կառույցին՝ կատարել իրեն ստանձնած պարտականությունները և հետ վերադարձնել մեր 68-ամյա քաղաքացուն։
Հունցը տարալք, պարտավորվածք ողջ և առողջ ետ պերիք, ծեզ վստահալնք մեր քաղաքացուն, իսկ մեզ համար յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանք թանկ է ամեն ինչից», - նշված է Ավանեսյանի ֆեյսբուքյան էջում։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության ներկայացուցիչների կողմից առևանգված արցախցին տեղափոխվել է անհայտ ուղղությամբ, ճակատագիրն անհայտ է։

«Верните нам нашего гражданина в целости и сохранности»: арцахцы проведут акцию перед офисом Красного Креста
29/07/2023 19:25
Сегодня, 29 июля, в 18:00 перед офисом Красного Креста состоится акция с требованием вернуть 68-летнего гражданина.
Как сообщает «Арцахпресс», с призывом по поводу акции выступила певица, общественный деятель, активистка Лилит Аванесян.
«Сегодня в 18:00 перед офисом Красного Креста мы организуем акцию, чтобы представить наше недовольство и требование международной организации, выполнить взятые на себя обязательства и вернуть нашего 68-летнего гражданина.
Поскольку вы взяли на себя обязательство перевозить и мы доверились вам, так и верните нам нашего гражданина в целости и сохранности, а для нас жизнь каждого гражданина дороже всего на свете», - написала на своей странице в Facebook Аванесян.
Напомним, перевозимый в сопровождении Международного комитета Красного Креста из Арцаха в Армению для лечения 68-летний гражданин Республики Арцах Вагиф Хачатрян сегодня был похищен представителями пограничной службы Азербайджана и увезен в неизвестном направлении. Его судьба неизвестна.