Ադրբեջանն ամեն օր հրաժարվում է ԼՂ ժողովրդի հետ համակեցության մեջ ապրելու պատրաստակամության մասին իր կեղծ նարատիվներից
29/07/2023 16:23
Ադրբեջանն ամեն օր հրաժարվում է Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի հետ համակեցության մեջ ապրելու պատրաստակամության մասին իր ստեղծած կեղծ նարատիվներից, թվիթերյան միկրոբլոգում գրել է ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը:
«Այսօր 68-ամյա Վագիֆ Խաչատրյանին, որին Լեռնային Ղարաբաղից բուժման նպատակով Հայաստան էին տեղափոխում ԿԽՄԿ-ի ուղեկցությամբ, առևանգել են Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության ներկայացուցիչները և տարել անհայտ ուղղությամբ:
Խաչատրյանի գտնվելու վայրի մասին տեղյակ չեն ո՛չ նրա հարազատները, ո՛չ ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները, ո՛չ ռուս խաղաղապահները։ Այս գրառումը գրելու պահին նրա ճակատագիրն անհայտ է»։

Азербайджан каждый день отказывается от созданных им фейковых нарративов о готовности к мирному сосуществованию с народом Нагорного Карабаха – Эдмон Марукян
Азербайджан каждый день отказывается от созданных им фейковых нарративов о готовности жить в условиях мирного сосуществования с народом Нагорного Карабаха, написал в своем микроблоге в Twitter посол по особым поручениям Эдмон Марукян.
«Сегодня 68-летний Вагиф Хачатрян, которого в сопровождении Международного комитета Красного Креста перевозили из Нагорного Карабаха в Армению для лечения, был похищен представителями пограничной службы Азербайджана и увезен в неизвестном направлении.
Ни родственники Хачатряна, ни представители МККК, ни российским миротворцам не знают о местонахождении Вагифа Хачатряна. На момент написания этого твита его судьба неизвестна», - написал Эдмон Марукян.