«Հրապարակ». Ակնհայտ դարձավ, թե ինչ քրտնաջան էին ընտրել վարչապետին մոտեցող կոնտինգենտին
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մենք գրել էինք, որ վարչապետն այցելելու է Գեղարքունիքի մարզ. մարդկանց անձնագրերն են հավաքում, գրանցում, որ հականիկոլականներ չհայտնվեն նրա ճանապարհին։ «Քասթինգն» իրականացնում է անձամբ վարչապետի «ախրանան»։ Երեկ Փաշինյանը մեկնեց Գեղարքունիք, Գավառում խորհրդակցություն անցկացրեց։ Նրան զեկուցել են, որ 25 մլրդ 367 մլն դրամի սուբվենցիոն ծրագրեր, 9 խելացի անասնագոմ, 6 դպրոց, 8 նախակրթարան են կառուցել և այլն։ Կրկնակի փոքրացել է ՏԻՄ անձնակազմը՝ նախկինում 92 համայնք 1141 աշխատող ուներ, հիմա 5 խոշոր համայնքում՝ 735 աշխատող։
Հետո Գեղարքունիքի մարզից կադրեր հեռարձակվեցին, որից ակնհայտ դարձավ, թե ինչ քրտնաջան էին ընտրել վարչապետին մոտեցող կոնտինգենտին։ Երևի նախապես էլ ինստրուկտաժ էին արել, որ մոտեցող-ձեռք սեղմողները միայն էյֆորիա ցուցադրեն։ Հատկապես ոգևորված էին դիմավորում Մարտունիում ու Ներքին Գետաշենում՝ վարչապետին «ցավդ տանեմ» ասելով, իսկ գավառցի մի տղամարդ, նրան տեսնելով, ուղղակի բացականչեց․ «Էս ինչ ուրախություն էր»։
Ինչքան ավելանում են երկրի խնդիրները, ու մեծանում է դժգոհությունն իշխանությունից, այնքան ավելի ջանասիրաբար են կիրառում փիառի կանոնները, առաջնորդվելով հանգուցյալներին բնորոշ՝ «վարչապետի մասին՝ կա՛մ լավը, կա՛մ ոչինչ» սկզբունքով»։

«Грапарак»: Стало очевидно, насколько тщательно выбирался контингент для встречи с премьер-министром в Гегаркунике
29/07/2023 12:21
Газета «Грапарак» пишет: «Мы уже сообщали о том, что премьер-министр посетит Гегаркуникскую область: собирают паспорта людей, регистрируют, чтобы настроенные против Никола граждане вдруг не оказались на его пути. ″Кастинг″ проводился ″охраной″ премьер-министра.
Вчера Пашинян посетил Гегаркуникскую область, провел совещание в Гаваре. Ему доложили, что реализованы субвенционные программы на 25 млрд 367 млн драмов, построено 9 ″умных″ животноводческих ферм, 6 школ, 8 дошкольных учреждений и т.д. В два раза сократился персонал органов местного самоуправления, в прошлом количество сотрудников в 92 общинах составляло 1141 человек, а сейчас в 5 укрупненных общинах – 735 человек.
Потом из Гегаркуникской области были опубликованы кадры, из которых стало очевидно, насколько тщательно выбирался контингент для встречи с премьер-министром. Наверное, предварительно провели инструктаж, чтобы приближающиеся и пожимающие ему руку проявляли только эйфорию. Особенно воодушевлённо его встречали в Мартуни и Неркин Геташене, а один мужчина из Гавара, увидев его просто воскликнул: ″Что за радость″.
Чем больше в стране становится проблем и растет недовольство властями, тем усерднее используются PR-технологии, руководствуясь действующим в отношении усопших принципом ″О мёртвых либо хорошо, либо ничего″ – ″о премьер-министре либо хорошо, либо ничего″».