Խոստանում են «քաղաքացիություն», «բարձր աշխատավարձ». Արցախի ԱԱԾ-ն ահազանգում է` Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները փորձում են արցախցիների մեջ խուճապ տարածել
31/07/2023 17:41
Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները փորձում են Արցախի քաղաքացիների մեջ խուճապ տարածել, այս մասին հաղորդում են Արցախի ԱԱԾ-ից:
«Վերջին օրերին Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները սոցիալական ցանցերի միջոցով հերթական տեղեկատվական գրոհն են սկսել Արցախի Հանրապետության բնակչության հանդեպ։ Հայերեն գրառումներով փորձում են «քաղաքացիության», «բարձր աշխատավարձի», «իրավունքների պաշտպանվածության» վերաբերյալ կեղծ թեզերով ու խոստումներով հոգեբանական ճնշում գործադրել և խուճապ տարածել բնակչության մեջ։
Մեկ այլ հրապարակումով ադրբեջանական օգտատերերը տարածել են պատերազմին ենթադրաբար մասնակցած՝ Արցախի բնակիչների ցանկ՝ կեղծ մեղադրանքներով:
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը կոչ է անում չարձագանքել նման գրառումների, չհրապարակել Արցախի քաղաքացիների անձնական տվյալներ, չտրվել կեղծ լուրերի, պահպանել սառնասրտություն և հետևել պաշտոնական լրահոսին։
Կասկածելի բնույթի գրառումների հանդիպելու դեպքում անհապաղ դիմեք ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Спецслужбы Азербайджана пытаются сеять панику среди арцахцев – СНБ Арцаха
Спецслужбы Азербайджана пытаются сеять панику среди граждан Арцаха, сообщает Служба национальной безопасности Республики Арцах.
«В последние дни спецслужбы Азербайджана предприняли очередную информационную атаку против народа Республики Арцах через социальные сети. В опубликованных на армянском языке постах ложными тезисами и обещаниями ″гражданства″, ″высокой зарплаты″, ″защиты прав″ пытаются оказать психологическое давление и сеять панику среди населения.
В другой публикации азербайджанские пользователи поделились списком предположительно участвовавших в войне жителей Арцаха, с ложными обвинениями.
Служба национальной безопасности Республики Арцах призывает не реагировать на подобные сообщения, не публиковать личные данные граждан Арцаха, не поддаваться фейковым новостям, сохранять спокойствие и следить за официальными новостями.
В случае, если вы увидите подобные подозрительные публикации, немедленно обращайтесь в Службу национальной безопасности Республики Арцах или звоните по номерам горячей линии: 047-94-41-26 и 41-26», - говорится в сообщении.