Դավիթ Տոնոյանը ցանկացել է Նիկոլ Փաշինյանի հետ ուղիղ եթերում մասնակցել ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին, սակայն հանձնաժողովը չի համաձայնել
01/08/2023 11:14
Այսօր Պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը մասնակցում է ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին։
Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը նշեց, որ Տոնոյանը ցանկացել է ուղիղ եթերում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ մասնակցի նիստին, սակայն հանձնաժողովը նրան մերժել է և ասել, որ իրենք իրենց ձևաչափն ունեն։
«Սակայն, պարոն Տոնոյանը հանդես եկավ հայտարարությամբ և ասաց, որ Նիկոլ Փաշինյանից և Օնիկ Գասպարյանից հետո, ինքն էլ կգա հանձնաժողով և կպատասխանի հարցերին։ Դատարանը ընդառաջել է պարոն Տոնոյանի միջնորդությանը և նրան օգոստոսի 1-ին և 2-ին թույլ են տվել, որ գա քննիչ հանձնաժողով։ Ամփոփում եմ, որ այս անգամ էլ ընդդիմադիրները չեկան, չնայած գիտեմ, որ Դուք ցանկություն եք հայտնել և դիմել եք, որպեսզի իրենք էլ մասնակցեն։ Բայց դա կարևոր չէ, մենք մեր աշխատանքն անում ենք մինչև մեզ հատկացված սահմանադրական ժամկետի ավարտը»,-ասաց Քոչարյանը։

Давид Тоноян хотел участвовать с Николом Пашиняном в заседании следственной комиссии, но мы не согласились – Андраник Кочарян
01/08/2023 12:27
Сегодня бывший министр обороны Давид Тоноян участвует в заседании следственной комиссии НС по изучению обстоятельств 44-дневной войны 2020 года.
Председатель комиссии Андраник Кочарян отметил, что Тоноян хотел участвовать с премьер-министром Николом Пашиняном в заседании следственной комиссии, в прямой эфире, однако комиссия отклонила это предложение и ответила, что у них есть свой формат.
«Однако господин Тоноян выступил с заявлением и сказал, что после Никола Пашиняна и Оника Гаспаряна, он также придет в комиссию и ответит на вопросы. Суд пошел удовлетворил ходатайство господина Тонояна и разрешил ему 1 и 2 августа прийти в следственную комиссию. Констатирую, что и в этот раз оппозиционеры не пришли, хотя я знаю, что вы выразили желание и обратились, чтобы они также участвовали. Но это неважно, мы делаем нашу работу до завершения предоставленного нам конституционного срока», - сказал Кочарян.