Խորապես ցնցված եմ Վրաստանի Ռաչայի շրջանում մարդկային կյանքեր խլած և ավերածություններ պատճառած աղետից. Փաշինյանը ցավակցել է վրացի իր գործընկերոջը
04/08/2023 17:57
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին՝ Ռաչայի շրջանում ողբերգական աղետի հետևանքով մարդկային զոհերի և վիրավորների կապակցությամբ: Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
Խորապես ցնցված եմ Վրաստանի Ռաչայի շրջանում մարդկային կյանքեր խլած և ավերածություններ պատճառած աղետից:
Հայ ժողովրդի և Հայաստանի կառավարության, ինչպես նաև անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ և եղբայրական վրաց ժողովրդին: Զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին մաղթում եմ տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Грузии
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Грузии Ираклию Гарибашвили по случаю стихийного бедствия в районе Рача, ставшего причиной гибели людей и разрушений, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Я глубоко потрясен стихийным бедствием, которое унесло человеческие жизни и вызвало разрушения в грузинском районе Рача.
От имени армянского народа и правительства Армении, а также от себя лично выражаю соболезнования и поддержку Вам и братскому грузинскому народу. Желаю родным и близким погибших - стойкости и мужества духа, а раненым – скорейшего выздоровления.
В этот трудный момент мы разделяем глубокую скорбь братского грузинского народа», - говорится в послании.