ՀՀ քաղաքացիների 94,4 տոկոսի համար ընդունելի չէ, որ Արցախի բնակչությունը լինի Ադրբեջանի կազմում (Տեսանյութ)
04/08/2023 13:12
Հայաստանի քաղաքացիների ավելի քան 94%-ն անհնար է համարում, որ Լեռնային Ղարաբաղի հայերը, որպես ազգային փոքրամասնություն, լինեն Ադրբեջանի կազմում։
«1,1 տոկոսը նշել է, որ, այո՛, ընդունելի է, 2,7 տոկոսը նշել է, որ ավելի շուտ ընդունելի է, 5,9 տոկոսը նշել է, որ ավելի շուտ՝ ոչ, ընդունելի չէ, միանշանակ ոչ նշել է 88, 9 տոկոսը»,- ասաց նա։
Ընդհանուր առմամբ, Հայաստանի բնակչության 94,4 տոկոսը նշել է՝ ընդունելի չէ, որ Արցախի բնակչությունը, որպես ազգային փոքրամասնություն, լինի Ադրբեջանի կազմում։

Более 94% граждан Армении считают неприемлемым вхождение Арцаха в состав Азербайджана – соцопрос (Видео)
04/08/2023 14:47
Более 94% граждан Республики Армения считают неприемлемым вхождение Арцаха в составе Азербайджана в статусе национального меньшинства, заявил сегодня на в ходе встречи с журналистами руководитель армянского представительства «GALLUP International Association» Арам Навасардян.
«1,1% респондентов отметили, что да, это приемлемо, 2,7% отметили, что скорее приемлемо, 5,9% отметил, что скорее неприемлемо, а 88, 9% считают однозначно неприемлемым», - сказал Арам Навасардян.
В целом, 94,4% граждан Армении отметили, что считают неприемлемым статус нацменьшинства для жителей Арцаха в составе Азербайджана.