Սուրեն Պապիկյանը պարգևատրել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ռազմական կցորդին
Օգոստոսի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Գրեգորի Փայփսին` Հայաստանում առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել գնդապետ Գրեգորի Փայփսին համագործակցության համար և մաղթել հաջողություն հետագա ծառայության ընթացքում:
Պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան համագործակցության զարգացման գործում ունեցած մեծ ներդրման համար նախարար Պապիկյանը ՀՀ-ում ԱՄՆ ռազմական կցորդ, գնդապետ Գրեգորի Փայփսին պարգևատրել է «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալով:

Сурен Папикян наградил военного атташе США в Армении
Министр обороны Армении Сурен Папикян 4 августа принял военного атташе посольства США в Армении, полковника Грегори Пайпса по случаю завершения его миссии в стране, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Министр поблагодарил полковника Грегори Пайпса за сотрудничество и пожелал ему успехов в дальнейшей службе.
За большой вклад в развитие армяно-американского сотрудничества в сфере обороны министр Папикян наградил военного атташе США в Армении, полковника Грегори Пайпса медалью «За военное сотрудничество».