Հնարավորինս բաց կանդրադառնա հանրության բարձրացրած հարցերին. Արայիկ Հարությունյանը վաղը բացառիկ հարցազրույց կտա
05/08/2023 16:55
Արցախում անվտանգային ու հումանիտար իրավիճակի մասին և դրա կարգավորման նպատակով իրականացվող որոշ միջազգային ջանքերի միջանկյալ արդյունքների վերաբերյալ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հարցազրույցն Արցախի հանրային հեռուստատեսությանը կհեռարձակվի վաղը՝ օգոստոսի 6-ին` ժամը 20։30-ին, ինչպես նաև Հարությունյանի ֆեյսբուքյան էջով, Արցախպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրել է ԱՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Լուսինե Ավանեսյանը:
Արայիկ Հարությունյանը խոսելու է ներքին և արտաքին մարտահրավերների մասին՝ հնարավորինս բաց անդրադառնալով վերջին շրջանում հանրության բարձրացրած հարցերին։
«Առաջիկայում նախագահը նախատեսում է քաղաքական շրջանակների հետ խորհրդակցություններ սկսել՝ հետագա անելիքները քննարկելու և համապատասխան որոշումներ կայացնելու նպատակով»,- մանրամասնել է Լ. Ավանեսյանը:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ, անդրադառնալով ստեղծված իրավիճակին, Հարությունյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել էր, որ, ամփոփելով այս օրերին մեր և միջազգային կոնկրետ դերակատարների կողմից իրականացվող որոշ գործընթացների միջանկյալ արդյունքները, նախատեսում է մի քանի օրից բացառիկ հարցազրույց տալ Արցախի հանրային հեռուստատեսությանը:

Араик Арутюнян завтра даст интервью: максимально открыто затронет поднятые общественностью вопросы – Лусине Аванесян
05/08/2023 18:05
Об обстановке в области безопасности и о гуманитарной ситуации в Арцахе и промежуточных результатах некоторых международных усилий, направленных на ее урегулирование, интервью президента Республики Арцах Араика Арутюняна будет транслироваться по Общественному телевидению Арцаха завтра, 6 августа, в 20:30, а также на странице президента Арутюняна в Facebook.
Об этом в беседе с «Арцахпресс» сообщила пресс-секретарь президента Республики Арцах Лусине Аванесян, добавив, что глава государства будет говорить о внутренних и внешних вызовах, максимально открыто затрагивая поднятые общественностью вопросы.
«В ближайшее время президент планирует начать консультации с политическими кругами, чтобы обсудить дальнейшие действия и принять соответствующие решения», - пояснила Лусине Аванесян.
Напомним, что несколько дней назад, ссылаясь на создавшуюся ситуацию, президент Арутюнян написал на своей странице в Facebook, что, подводя промежуточные итоги некоторых процессов, проведенных нами и конкретными международными акторами в эти дни, планирует через несколько дней дать эксклюзивное интервью Общественному телевидению Арцаха.