Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են Արցախի բնակչի ուղղությամբ
Օգոստոսի 4-ին ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ ժամը 15:00-ի սահմաններում, Ներքին Սզնեք գյուղի վարչական տարածքի «Դրավուն աղբյուր» կոչվող տեղամասի հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից` հրաձգային տարբեր տրամաչափի զենքերով կրակել են Խնապատ համայնքի 40-ամյա բնակիչ Կ. Մ.-ի ուղղությամբ, որը կոմբայնով հունձ էր կատարում ցորենի դաշտում։ Բարեբախտաբար, տուժածներ չկան։
ԱՀ ՆԳՆ-ից հայտնում են, որ հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտելու պատճառով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:

ВС Азербайджанцы открыли огонь по проводившему сельхозработы жителю Арцаха
Азербайджанцы открыли огонь по мирному жителю, выполнявшему сельскохозяйственные работы на административной территории села Неркин Сзнек Аскеранского района, сообщает МВД Республики Арцах.
«4 июля, в15:00, в Аскеранский районный отдел полиции поступило сообщение о том, что с азербайджанских боевых позиций, расположенных рядом с местностью ″Дравун ахпюр″ на территории села Неркин Сзнек, открыли огонь в направлении 40-летнего жителя общины Хнапат К.М, который на комбайне собирал урожай на пшеничном поле. Пострадавших нет.