Բնակչության ճնշող մեծամասնությունը դեմ է Արցախը հանձնելուն (Տեսանյութ)
«ՀայաՔվեին» միացել է ավելի քան 58.000 քաղաքացի, ամփոփիչ ասուլիսում ասաց նախաձեռնության համակարգող Ավետիք Չալաբյանը։
«Հարցումները ցույց են տալիս, որ քաղաքացիների 53 տոկոսը պատարստակամություն է հայտնում միանալու, և այն 47 տոկոսը, որը դեմ է կամ չկողմնորոշված, զգալի մասը համարում է՝ պետք է ավելի արմատական միջոցների գնալ, զենքով պայքարել թշնամու դեմ։ Ուստի բնակչության ճնշող մեծամասնությունը դեմ է Արցախի հանձնմանն ու թուրքադրբեջանական տանդեմի պարտադրանքին ենթարկվելուն և Հայաստանը թուրքական վիլայեթի վերածելուն։

Подавляющее большинство населения выступает против сдачи Арцаха (Видео)
К «Айакве» присоединились более 58 000 граждан, заявил сегодня на пресс-конференции координатор инициативы «Айакве» Аветик Чалабян.
«Опросы показывают, что 53% граждан заявляют готовность присоединиться к «Айакве», и значительная часть тех 47%, которые выступают против или не еще определились, считают, что нужно пойти на более радикальные меры, бороться против врага с оружием в руках. Посему подавляющее большинство населения выступает против сдачи Арцаха и подчинения требованиям турецко-азербайджанского тандема и превращения Армении в турецкий вилайет.