Ադրբեջանական կրակոցներից վնասվել է քաղաքացիական մեքենա Արցախի Ասկերանում, տուժածներ չկան. լուսանկարներ
09/08/2023 18:56
Ադրբեջանական դիրքերից արձակած կրակոցներից վնասվել է քաղաքացիական ավտոմեքենա: Այս մասին հաղորդում է ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը:
Օգոստոսի 9-ին ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի Շոշի բաժանմունքում հաղորդում է ստացվել, որ ժամը 10:50-ի սահմաններում, Մարտունու շրջանի Սարգսաշեն գյուղի վարչական տարածքում գտնվող ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տեսակի զինատեսակներով կրակել են Ասկերանի շրջանի Սարուշեն համայնքի ցորենի դաշտում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ։ Բարեբախտաբար, տուժածներ չկան։
Արձակված կրակոցներից վնասվել է գյուղատնտեսական աշխատանքներում ներգրավված՝ Ա.Ղ.-ի վարած «Ֆորդ-Տրանզիտ» ավտոմեքենայի դիմացի երկու դռների ապակիները։

ВС Азербайджана открыли огонь по проводившим сельхозработы в Аскеранском районе мирным жителям
В результате обстрела ВС Азербайджана в направлении выполнявших сельскохозяйственные работы мирных жителей повреждена гражданская машина, сообщает МВД Республики Арцах.
«9 августа в Шошский отдел Аскеранского РОВД поступило сообщение о том, что около 10:50 с азербайджанских боевых позиций, расположенных в административном районе села Саргсашен Мартунинского района, открыли огонь из различных видов огнестрельного оружия в направлении мирных жителей, работающих на пшеничном поле общины Сарушен Аскеранского района. Пострадавших нет.
В результате обстрела поврежден гражданский автомобиль.
Сельскохозяйственные работы были остановлены. Сообщение было передано российскому миротворческому контингенту», - говорится в сообщении.