Հայաստանը կարևորում է Սինգապուրի հետ փոխգործակցային հարաբերությունների առավել խորացումն ու զարգացումը. Նիկոլ Փաշինյան
09/08/2023 10:18
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լի Սյեն Լոնգին՝ Սինգապուրի Ազգային տոնի առթիվ:
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Սինգապուրի բարեկամ ժողովրդին Սինգապուրի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Անկախության ձեռքբերումից ի վեր Սինգապուրն օրինակ է ծառայել աշխարհի համար՝ ներդնելով տնտեսական աճի արդյունավետ մոդել, աջակցելով ժողովրդավարությանն ու օրենքի գերակայությանը:
Հայաստանը կարևորում է Սինգապուրի հետ փոխգործակցային հարաբերությունների առավել խորացումն ու զարգացումը:
Օգտվելով առիթից՝ վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը ջանքեր գործադրելու բարեկամ Սինգապուրի հետ երկկողմ և բազմակողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում առկա համագործակցությունն ընդլայնելու նպատակով»,- ասված է ուղերձում:

Армения придает большое значение дальнейшему углублению взаимодействия и развитию отношений с Сингапуром – Никол Пашинян
09/08/2023 11:47
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Сингапур Ли Сянь Луну по случаю Национального праздника страны, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Сингапура по случаю Национального праздника Республики Сингапур.
С момента обретения независимости Сингапур служит примером для всего мира, внедряя эффективную модель экономического роста, поддерживая демократию и верховенство права.
Армения придает большое значение дальнейшему углублению взаимодействия и развитию отношений с Сингапуром.
Пользуясь случаем, подтверждаю готовность приложить усилия для расширения существующего сотрудничества с дружественным Сингапуром во всех областях, представляющих двусторонний и многосторонний интерес», - говорится в послании.