«Ժողովուրդ». Ովքեր են օգնելու Փամբուխչյանին նախընտրական և ընտրական գործընթացները համակարգելու հարցում. Տեղակալների հարցը՝ կռվախնձոր
10/08/2023 09:38
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի ՔՊ-ամերձ աղբյուրները փոխանցում են, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունում նախընտրական շտաբի պետի տեղակալների հարցը իսկական կռվախնձոր է դարձել: Ինչպես հայտնի է, ավագանու ընտրություններում ՔՊ նախընտրական շտաբը ղեկավարելու է ԱԻ նախկին նախարար Արմեն Փամբուխչյանը, իսկ թե ովքեր են օգնելու Փամբուխչյանին նախընտրական և ընտրական գործընթացները համակարգելու հարցում, որոշված չէ:
Բանն այն է, որ, մի կողմից, քաղաքապետի ՔՊ թեկնածուն է փորձում իր մտերիմներին տեղավորել այդ պաշտոններում, մյուս կողմից՝ Արմեն Փամբուխչյանն է կռիվ տալիս, ուզում է իր հավատարիմ ընկերներին տեղավորել այդ պաշտոնում:
Ավինյանը նպատակ ունի տեղակալներից մեկի պաշտոնում «կարգել» Երևանի ՔՊ խմբակցության ավագանու անդամ Արմեն Գալջյանին, իսկ Փամբուխչյանը՝ իր մտերիմ ընկեր, ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանին: Թե վերջում ինչ ելք կունենա այս պայքարը, արդեն կորոշի Նիկոլ Փաշինյանը»։

«Жоховурд»: Вопрос заместителей начальника предвыборного штаба «Гражданского договора» стал яблоком раздора
10/08/2023 11:26
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что вопрос заместителей начальника предвыборного штаба партии «Гражданский договор» стал яблоком раздора. Как известно, штаб «Гражданского договора» на выборах в Совет старейшин Еревана будет возглавлять бывший глава МЧС Армен Памбухчян, а кто будет помогать ему в вопросе координации избирательной кампании, пока не решено.
«Дело в том, что с одной стороны, кандидат в мэры пытается устроить своих близких на эти должности, с другой стороны, Армен Памбухчян стремится назначить своих верных друзей.
Авинян хочет назначить на должность одного из заместителей члена Совета старейшин Еревана от фракции «Гражданский договор» Армена Галчяна, а Памбухчян – своего близкого друга, депутата фракции «Гражданский договор» Вилена Габриеляна. Чем закончится эта борьба, решит уже Никол Пашинян», - пишет газета.