Ադամ Շիֆը համաձայնել է հանդիպել հաջակցություն Արցախի ակցիաներ իրականացրած ամերիկահայերի հետ
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ադամ Շիֆը համաձայնել է հանդիպել օրեր շարունակ հաջակցություն Արցախի ակցիաներ իրականացնող ամերիկահայերի հետ։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում ուղիղ եթերում հայտնել է անհնազանդության ակցիայի մասնակից Դավիթ Մնացականյանը։
Մնացականյանի խոսքով՝ հանդիպումը կկայանա ուրբաթ՝ օգոստոսի 11-ին։
«Չորս օր պայքարից հետո մենք հասանք այն կետին, որ համատեղ ուժերով հասանք Գլենդեյլ, փակեցինք ճանապարհն ու վերջապես վերջին րոպեին նա համաձայնեց ուրբաթ օրը հանդիպել։ Նորությունների մասին հավեյլալ կտեղեկացնենք, բայց սա արդեն իսկ հաղթանակ է»,- ասաց Մնացականյանը։
Նա նաև հավելեց, որ աժմ նորից գնում են Ադամ Շիֆի գրասենյակի մոտ և չեն պատրաստվում տուն գնալ, որպեսզի իրենց հաստատակամությունը նկատելի լինի։

Адам Шифф согласился принять протестующих американских армян
Член Палаты представителей США Адам Шифф согласился встретится с проводящими уже несколько дней акции протеста в поддержку Арцаха американскими армянами. Об этом сообщил в прямом эфире на своей странице в Facebook участник акции Давид Мнацаканян.
По словам Мнацаканяна, встреча состоится в пятницу, 11 августа.
«После четырехдневной борьбы мы достигли того, что совместными силами дошли до Глендейла, перекрыли трассу и наконец, в последнюю минуту он согласился встретиться в пятницу. О новостях сообщим дополнительно, но это уже победа», - сказал Мнацаканян.
Он также добавил, что сейчас снова направляются офису Адама Шиффа, не собираются уходить домой, чтобы их решимость заметили.